stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

"Śpiewamy Kaczmarskiego" jest konkursem wokalnym przeznaczonym dorobkowi artystycznemu jednego z największych twórców powojennej Polski.

cze 15

niedziela

Słupsk,
bilety 200, 300, 350 zł
lip 2-5

środa - sobota

bilety 519 - 1089 zł
Kup bilet
Finaliści konkursu - młodzi wokaliści i artyści scen polskich zaprezentują publiczności po dwa utwory autorstwa Jacka Kaczmarskiego. Dyrektorem artystycznym Festiwalu "Święto Wolności" im. Jacka Kaczmarskiego jest Jerzy Satanowski. Oceniać uczestników konkursu będzie profesjonalne Jury pod przewodnictwem Wojciecha Kościelniaka.

festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście


FINALIŚCI KONKURSU "ŚPIEWAMY KACZMARSKIEGO"

Adam Turczyk - student IV roku Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Laureat "Tukana Dziennikarzy" na tegorocznym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Nagrodzony za najlepszą rolę męską w spektaklu "Zbrodnia i kara" na Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Dostojewskiego w Rosji. Na swoim koncie ma kilka filmów fabularnych. Od 7 lat tworzy w swoim własnym zespole.

Agata Rożankowska - studentka piątego roku wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Zdobywczyni m.in. głównej nagrody podczas 42 Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu, XLI Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie oraz nagrody "Klucz do Kariery" w 41 Konkursie odbywającym się w Jazz Clubie "Pod Filarami" w Gorzowie Wielkopolskim.

Julia Konarska - w 2013 roku skończyła wydział aktorski PWSFTViT w Łodzi. Jej debiut aktorski to role Maniusi oraz Krysi Traktorzystki w spektaklu "Niech no tylko zakwitną jabłonie" w Teatrze Ateneum w Warszawie, za którą otrzymała nagrodę im. Andrzeja Nardellego za najlepszy debiut aktorski w teatrach dramatycznych w sezonie 2013/2014 z rąk krytyków ZASP. We wrześniu 2014 dołączyła do zespołu Teatru Ateneum.

Wojciech Michalak - Absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza (2009). Aktor Teatru Ateneum. Jako absolwent zadebiutował w Teatrze Współczesnym w przedstawieniu muzycznym "Moulin Noir. Nick Cave, Tom Waits i Tiger Lillies." (reż. Marcin Przybylski). Współpracował z Teatrem Narodowym, Teatrem Rampa, Och-Teatrem oraz Teatrem Syrena.

Beata Chyczewska - absolwentka krakowskiej PWST oraz Liceum Muzycznego w klasie perkusji. Przez większość życia związana z Krakowem, w którym oprócz sceny PWST współpracowała z Teatrem Nowym, Teatrem Słowackiego oraz sceną MOS. Brała udział w kilku przedsięwzięciach muzycznych takich jak cykl koncertów "Rekreacje Rosja" czy "Szarp pan bas" - muzyczny salon poezji Anny Dymnej.

Marta Chyczewska - absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej oraz stażu dla aktorów międzynarodowych w Conservatoire National d'Art Dramatique w Paryżu. Laureatka Grand Prix II edycji Konkursu na Interpretację Piosenek Wojciecha Młynarskigo, finalistka XVII edycji konkursu Pamiętajmy o Osieckiej. Pracuje jako aktorka w Warszawie (gdzie gra w Och Teatrze) i w Paryżu (jest w trakcie prób do spektaklu, którego premiera przewidziana jest na styczeń 2017).

Piotr Kosewski - jest absolwentem Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim, specjalności musical, w klasie profesora Ryszarda Minkiewicza. Od 2013 rezydent Teatru na Plaży w Sopocie. Za działalność w Teatrze na Plaży otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Sopotu - Sopocką Muzę dla Młodych Twórców 2015. Jest laureatem wielu festiwali, otrzymał m.in. - I miejsce w konkursie Interpretacji Piosenek Wojciecha Młynarskiego, Grand Prix i I miejsce na Festiwalu Piosenki Aktorskiej Reflektor w Koszalinie, czy I miejsce na Festiwalu Piosenki Kabaretowej OSPA.

Karolina Micor - wokalistka, pianistka, absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Akademii Muzycznej na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej, laureatka wielu ogólnopolskich festiwali muzycznych m.in. Festiwal Pamiętajmy o Osieckiej 2015 (1. nagroda), Festiwal Stacja Kutno 2015 (1. nagroda), Festiwal Piosenki I Ballady Filmowej w Toruniu 2016 (2. nagroda). Aktualnie uczy muzyki, śpiewa i gra w zespole Lit fm oraz Alle Choir.

Kuba Blokesz - laureat kilkunastu festiwali piosenki (m.in. Studencki Festiwal Piosenki, Pamiętajmy o Osieckiej, Spotkania Zamkowe, Festiwal Twórczości "Korowód", Festiwal im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja", OFPA). Występował w koncertach i spektaklach muzycznych m.in. dla Polskiego Radia. Współpracował z takimi artystami jak Andrzej Poniedzielski, Elżbieta Adamiak, Roman Kołakowski, Stefan Brzozowski. Ma na koncie debiut fonograficzny pt. "Lwów. Szkice Miejskie" (wyd. 2015).

Paweł Ruszkowski - wokalista, gitarzysta, autor muzyki, aranżer. Student kierunku jazz i muzyka estradowa w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W lutym tego roku wydał swoją pierwszą, solową płytę, zatytułowaną "Ars poetica". Obecnie, już z zespołem, kończy prace nad drugim albumem - z poezją kaszubską ("Kamiszczi"). W minionych latach został laureatem głównych nagród m. in. Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" oraz olsztyńskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję".

Mery Spolsky - czyli Maria Żak ukończyła państwową szkołę muzyczną oraz uczęszczała do średniej szkoły muzycznej w Warszawie w klasie skrzypiec. Laureatka wielu ogólnopolskich festiwali muzycznych m.in. "Grechuta Festiwal" w Krakowie 2014 (2 nagroda) oraz Festiwalu "Pejzaż bez Ciebie" (Nagroda Główna oraz Główna Nagroda Publiczności). Ponadto zajęła 1. miejsca w plebiscycie "Przebój Roku 2015" w radiu TOK.FM z piosenką "Kiedy mnie już nie będzie".

Marta Horyza - licealistka z Wrocławia. Bierze czynny udział w działaniach wielu placówek i instytucji kultury. Najważniejsze osiągnięcia ostatnich lat to: reprezentantka kraju na 14th International Festival of Language & Culture MONGOLIA 2016, finalistka Ogólnopolskich Spotkań Młodych Wokalistów DEBIUTY we Wrocławiu, I miejsce oraz Nagroda Publiczności na XIX Ogólnopolskich Spotkaniach z Muzyką i Poezją w Obornikach Śląskich, I miejsce na VIII oraz na IX Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim dla Gimnazjalistów "Przebudzeni do życia".