stat
Impreza już się odbyła

Spójrz na siebie - postrzeganie ciała u nastolatków. Warsztat dla rodziców/pedagogów z Marysią Pyrek

wrz 29

niedziela, g. 11:00, 13:00, 15:00

Gdynia,
bilety 20 - 35 zł
paź 7

poniedziałek, g. 18:00

Sopot,
Wstęp wolny
dla kogo?
- dla rodziców
- pedagogów/pedagożek, edukatorów_rek
- osób pracujących z nastolatkami
Według badań Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę co trzecia dziewczyna i co piąty chłopak czują presję, by wyglądać lepiej. Przed wrzuceniem zdjęć do sieci stosują filtry lub inne metody poprawiające wygląd, a po wrzuceniu stresują się tym, jak ono zostanie ocenione. Nierzadko nawet po retuszu i wybraniu najlepszego spośród dziesiątek zrobionych zdjęć obrywają hejtem. Jak więc polubić się z ciałem, które naprawdę się ma? Jak się z i w nim dobrze czuć?

Na warsztacie:
- porozmawiamy o ciałopozytywności i o mitach z nią związanych,
- zastanowimy się, jak rozmawiać i wspierać nastolatka w procesie samoakceptacji,
- dowiemy się jakie ciałopozytywne książki i seriale warto oglądać

Marysia Pyrek autorka pierwszej w Polsce ciałopozytywnej kampanii społecznej angażującej młodzież SPÓJRZ NA SIEBIE. Edukatorka, pedagożka teatru, aktywistka na rzecz ciałopozytywności. Prezeska Fundacji Fala Nowej Kultury. Realizatorka działań edukacyjno-artystycznych z udziałem młodych ludzi, w tym między innymi reżyserka poruszającego kwestię bodyshamingu wobec młodych dziewczyn spektaklu CIAŁA NIEWIEŚCIE. Pracuje metodami artystycznymi z młodzieżą wykluczoną, doświadczoną zaburzeniami z zakresu zdrowia psychicznego, żyjącą w trudnych warunkach finansowych. W ramach kampanii realizuje projekt CIAŁO WYKLUCZONE CIAŁOPOZYTYWNY PROJEKT ANTYDYSKRYMINACYJNY, którego celem jest podnoszenie dobrostanu uczennic i uczniów w szkołach średnich na terenie województwa pomorskiego. Stworzyła poradnik CZEGO POTRZEBUJĄ NASTOLATKI? na podstawie rozmów z ponad 1 000 nastolatków oraz ebooka CIAŁOGŁOS. HERSTORIE PRZEMOCY. O jej działaniach można przeczytać w książce Justyny Sucheckiej Nie powiem Ci, że wszystko będzie dobrze(2022).



ZAPISY: klubwrzeszczaka@gmail.com
W mailu w ramach zapisów można zgłosić szczególne potrzeby, np. w poruszaniu się lub językowe.
Spotykamy się: 11.05 (czwartek)
o godz. 17.30 w Klubie Wrzeszczaka, ul. Wajdeloty 14 (wejście z prawej strony budynku).
Warsztaty dofinansowane przez Miasto Gdańsk w ramach projektu "Własnym Głosem. Edycja trzecia: różne potrzeby, równe prawa"