stat
Impreza już się odbyła

Społeczne Archiwum Dźwięku. Co u Was słychać?

Przestrzenie Europejskiego Centrum Solidarności opustoszały w połowie marca. Umilkły ożywiające je rozmowy, kroki, szmery społecznej aktywności. Tęsknimy za Waszą obecnością, za regularnymi spotkaniami i dzieleniem się doświadczeniami. W podobnej sytuacji znalazło się wiele instytucji, organizacji pozarządowych i aktywistów, dlatego do wspólnego wsłuchiwania się zapraszamy inne instytucje i organizacje. Jednak bez odbiorców i uczestników kultury, słowem - bez Was - nie byłoby nas, dlatego do udziału w projekcie zachęcamy każdego, bez ograniczeń. Sprawdźmy co u nas słychać! 

JAK SIĘ WŁĄCZYĆ?
- nagraj domowe dźwięki lub te, które masz za oknem (możesz nagrać filmik z dźwiękiem lub audio i zdjęcie tego miejsca)
- opublikuj nagranie w wydarzeniu lub podeślij je do nas na e-maila: sad@ecs.gda.pl, a my to zrobimy.
Podzielcie się z nami swoimi mikropejzażami dźwiękowymi oraz krótkimi komentarzami na ich temat. Dajcie znać, z czym kojarzą Wam się zarejestrowane dźwięki, co widzicie po zamknięciu oczu. Dla wzbogacenia wrażeń możecie dołączyć również zdjęcie Waszego najbliższego otoczenia
#słuchajdomu #słuchajstoczni #społecznearchiwumdźwięku

SPOŁECZNE ARCHIWUM DŹWIĘKU jest wirtualną przestrzenią spotkania. Wymieniając się dźwiękowymi nagraniami domowej i zawodowej codzienności, możemy wspólnie wyczekiwać parzącej się kawy, wypatrywać wróbli świergoczących za oknem i przysłuchiwać się rozmowom z oddali. Dzieląc się fragmentami dnia, ułatwimy sobie czas samotności i wyczekiwania.
Czy w izolacji towarzyszy Wam szum miasta, czy raczej szelest liści z pobliskiego lasu? A może dzień urozmaicają Wam muzykalni sąsiedzi?

 Zebrane materiały chcielibyśmy w przyszłości przekształcić w rodzaj dźwiękowej mapy kultury i społeczności w izolacji.
I pamiętajcie - projekt ma charakter społeczny, a nie artystyczny. Nie przejmujcie się więc tym, że nagranie nie jest doskonałe. Bawcie się dźwiękiem, komunikatem!
Pozostańmy uważni i (współ)obecni! Do usłyszenia!