stat
Impreza już się odbyła

Spotkanie autorskie z Danielem Odiją wokół debiutanckiego tomiku poezji

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Danielem Odiją, pisarzem dwukrotnie nominowanym do Nagrody Literackiej Nike. Podczas spotkania porozmawiamy o jego debiucie poetyckim i wydanym w marcu tomiku ale, w którym skupia się na relacjach pomiędzy podmiotem a światem, który go otacza. Rozmowa o debiutanckim tomie poezji idealnie wpasowuje się w galę konkursu O Złote Pióro Sopotu, którego spotkanie jest częścią. Po poznaniu laureatów XXIX edycji konkursu zapraszamy wszystkich na rozmowę o poezji. 

Daniel Odija - pisarz, autor powieści, dwukrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Nike debiutuje jako poeta.  
Ale to zbiór świeżych, pełnych słońca i życia wierszy. Autor w swojej pierwszej książce poetyckiej bada relacje pomiędzy podmiotem a otaczającym go światem. W codzienności i jej rekwizytach szuka fundamentalnych praw, emocji i wzruszeń. Podmiot obserwuje ludzi, dostrzega zmiany uczuć i pór roku. Spór o uniwersalia toczy się tu na ławce w parku, a bohaterkami są dziewczyny śmiejące się jak mewy. Oraz same mewy. Może one też się śmieją?

Daniel Odija w centrum swojego poetyckiego uniwersum stawia jedno słowo z podsłuchanej rozmowy, światło, gdzie czai się coś niepokojącego, i przeczucia prowadzące nie tam, gdzie powinny. To poezja o rozmowie i czasie, o miejscach, w których nas nie ma, wojnie toczącej się blisko i zarazem daleko, i niesprawiedliwości. Nie dowiemy się z tej książki, czy prócz krwi i mięsa mamy też inne składniki siebie. Ale możemy mieć na to nadzieję. 
Wydarzenie odbędzie się 19 czerwca  18:30 w Sopotece.