Spotkanie autorskie z Jackiem Hugo-Baderem Akademickie Centrum Kultury UG ALTERNATOR Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Spotkanie autorskie z Jackiem Hugo-Baderem Opinie (18)

Zapraszamy Spotkanie autorskie z Jackiem Hugo-Baderem wokół książki "Szamańska choroba". Spotkanie odbędzie się 19 stycznia 2022, godz. 18.00. Uniwersytet Gdański, Wydział Filologiczny, aula 1.43 ul. Wita Stwosza 55, Gdańsk Oliwa.

Prowadzenie: Adam Majewski
Wstęp wolny wymagana rejestracja na stronie: https://ack.ug.edu.pl/.../spotkanie-autorskie-z-jackiem.../

Jacek Hugo-Bader, reporter, który od trzydziestu lat opisuje upadek imperium sowieckiego. Bierze się tylko za to, co sobie sam wymyśli i zorganizuje, i zawsze jakoś udaje mu się, żeby jego marzenia nie pozostały marzeniami. Od trzynastu lat marzył o szamańskim temacie ale się go bał. Przeczytajcie, a dowiecie się czego było się bać. To najbardziej niezwykła podróż w jego życiu. A żeby niezwykła była do samego końca, książkę tę wydał zupełnie sam. Nie licząc błogosławieństwa szamanki Ałtany, szamanów Ondara, Kułana i Andrieja Pawłowa.

Jacek Hugo-Bader (ur. 1957) reporter Gazety Wyborczej. Uwielbia Rosję i byłe kraje Sojuza, w których w sumie spędził prawie cztery lata. Na rowerze pokonał całą Azję Środkową, pustynię Gobi, Chiny, Tybet, góry Pamir, a jezioro Bajkał przepłynął kajakiem. W zimie 2007 roku samotnie odbył wielomiesięczną podróż samochodową z Moskwy do Władywostoku, którą opisał w Białej gorączce. W 2011 roku ukazały się jego Dzienniki kołymskie, owoc także samotnej tym razem autostopowej podróży na Kołymę. Jest również autorem książek Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak oraz W rajskiej dolinie wśród zielska, nominowanej do Nagrody Literackiej Nike, a także współautorem filmów dokumentalnych Jacek Hugo-Bader. Korespondent z Polszy oraz Ślad po mezuzie. Dwukrotnie uhonorowany nagrodą Grand Press i głównymi nagrodami Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Jego przedostatnia książka Skucha była nominowana do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej i Nagrody Literackiej Nike, a także uznana przez Magazyn Literacki Książki za najlepszą książkę reportażową 2016 roku. Jego kolejna książka Audyt ukazała się w 2018 roku.

Patroni medialni: Portal Trójmiasto.pl, Outdoor Magazyn, Radio Mors, Portal Ciąg Dalszy Nastąpi (cdn.ug.edu.pl)

Patroni honorowi: Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, JM Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Piotr Stepnowski

Projekt zrealizowany w ramach statutowej działalności Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego Alternator.