Spotkanie autorskie z Pawłem Huelle Teatr Miejski Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Spotkanie autorskie z Pawłem Huelle

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Pawłem Huelle. Celem spotkania jest promocja książki "Talita".

Każda ludzka historia jest jak tajemnicze laboratorium uczuć i pamięci dwoje ludzi pozornie beznamiętnie obserwujących swoje codzienne czynności; kiełkujące zakazane uczucie, które nie ma szans rozwinąć się w obliczu wojny; porywający koncert zagrany dla jedynego słuchacza; mężczyzna balansujący na linie nad przepaścią czy chłopiec patrzący z obawą i ciekawością w stronę lasu, gdzie zatrzymał się cygański tabor, a w nim król z wnuczką.

Talitha kum (Dziewczynko, mówię ci, wstań) - biblijna opowieść o wskrzeszeniu z martwych córki Jaira to punkt wyjścia do hipnotyzujących opowieści o miłości i niespełnieniu, tęsknocie i pragnieniach, grzechu i próbach jego odkupienia. Ożywa tutaj świat na pozór odległy, ale ponadczasowy, nasycony buzującymi emocjami i konfliktami. Kryształowo czysty ton, niepodrabialny język i misterność konstrukcji stawiają Pawła Huellego wśród najoryginalniejszych współczesnych pisarzy. Talita pokazuje niezwykłą, uwodzicielską moc opowieści i pozwala na nowo uwierzyć w oczyszczającą siłę literatury.
Opowieści Huellego są głębiej zanurzone w tradycji od chyba niemal całej naszej współczesnej prozy. - Jan Kott

Paweł Huelle pisarz, scenarzysta i dramaturg. Autor m.in. bestsellerowego Weisera Dawidka i Śpiewaj ogrody. Jego utwory tłumaczone były na ponad dwadzieścia języków. Mieszka w Gdańsku.

Współorganizatorem wydarzenia jest Wydawnictwo Znak