Spotkanie autorskie z Wojciechem Szotem online Krytyka Polityczna Gdańsk Sprawdź!
stat
Wydarzenie już się odbyło

Spotkanie autorskie z Wojciechem Szotem online

Klub Sąsiedzki KULTURA zaprasza na rozmowę z autorem książki Panna Doktór Sadowska opowieści o lekarce, naukowczyni, działaczce społecznej, feministce, patriotce, automobilistce, przedsiębiorczyni, lesbijce bohaterce jednego z najgłośniejszych skandali obyczajowych międzywojennej Warszawy.

Gościem spotkania będzie autor Wojtek Szot.
Prowadzący: Elżbieta Rutkowska oraz Jacek Jasionek.

Wojtek Szot
Pisze o książkach, które czyta. Jak sam mówi Wydawałoby się to stwierdzeniem oczywistym, ale w dobie selfie z książką, serduszkiem i kawą - nie jest. Staram się analizować to, co czytam. Wymagam od siebie myślenia własnego.
Autor bloga https://zdaniemszota.pl/

Jacek Jasionek, gdański prawnik, aktywista, prezes Tolerado od 2019 roku. Uczestniczył w pracach nad Gdańskim Modelem Równego Traktowania. Zaangażowany w działania na rzecz wspierania mniejszości w walce o równe prawa.

Elżbieta Rutkowska gdańska aktywistka, kierowniczka Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, absolwentka dziennikarstwa na UW ze specjalnością prasową i reportażową, pasjonatka literatury i jogi.
Autorka filmu dokumentalnego Założę czerwone spodnie opowiadającego o aktywności kobiet 60+ z udziałem m.in. Krystyny Mazurówny i DJ WIKI.

Stowarzyszenie na Rzecz Osób LGBT Tolerado - gdańska organizacja działająca od 2012 roku w Gdańsku i na terenie całego kraju. Głównym polem działania Tolerado jest współpraca z instytucjami samorządowymi, instytucjami kultury i organizacjami samorządowymi na rzecz równości. Tolerado od 2015 roku organizuje Trójmiejski Marsz oraz Dni Równości. Prowadzi szereg grup wsparcia oraz pomocy indywidualnej - prawniczej i psychologicznej - dla osób LGBT+ oraz ich bliskich. Skupia osoby działające na rzecz równości wszystkich mniejszości tworzących społeczeństwo.

Współorganizatorem spotkania jest Stowarzyszenie na Rzecz Osób LGBT Tolerado.
Partnerem wydarzenia jest wydawnictwo Dowody na istnienie.
Spotkanie odbywa się w ramach działań Klubu Sąsiedzkiego KULTURA, dofinansowanego ze środków Miasta Gdańska.