Sprzątanie świata 2.0 Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Sprzątanie świata 2.0 Opinie (7)

  • niedziela, 22 maja 2022, godz. 10:00 - 14:00
  • Lokalizacja
    Gdańsk
  • Bilety
    wstęp wolny

W najbliższą niedzielę, 22 maja odbędzie się druga z cyklu akcji Sprzątanie Świata 2.0. Mieszkańcy będą mogli zaopatrzyć się w worki oraz rękawice, aby uczynić czystszymi i piękniejszymi siedem dzielnic miasta.

22 maja specjalne punkty zbiórki będą czekały na uczestników w siedmiu dzielnicach: Matarnia, Wzgórze Mickiewicza, a także priorytetowy w tej odsłonie akcji pas nadmorski: Nowy Port, Brzeźno, Żabianka (Jelitkowo), Przymorze Wielkie, Stogi. Jak zapowiadają organizatorzy z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego, nie zapominają też o nadbałtyckiej Wyspie Sobieszewskiej, której poświęci dużo uwagi w odsłonie "szkolnej". Z założenia inicjatywa jest otwarta na wkomponowywanie jak największej liczby lokalizacji na terenie całego Gdańska. Tym bardziej, że potrzeby działania są duże.
- Problem zaśmiecania terenów publicznych i dzikich wysypisk to jedno z największych wyzwań ekologicznych współczesnego świata. Oczywiście, podejmujemy znacznie szersze i bardziej systemowe działania niż tylko "Sprzątanie". Niemniej, ma ono ogromny walor edukacyjny oraz integracyjny dla naszej społeczności. Wspólnie bierzemy odpowiedzialność za losy naszego miasta, w tym stan środowiska oraz jakość życia mieszkańców - mówi Olga Goitowska, Zastępca Dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miejskim.

Sprzątanie Świata od tego roku przyjęło mocno rozwiniętą formułę, ponieważ odbywa się kilkukrotnie i w zamierzeniu integruje oraz wspiera jak najwięcej oddolnych inicjatyw. - Budujemy zieloną społeczność oraz efekt skali. Chcemy łączyć siły wszystkich ludzi, którym na sercu leży dobro środowiska i naszego miasta. Stąd szereg inicjatyw dedykowanych przeróżnym grupom i lokalizacjom. Od kajakarzy, nurków, poprzez rodziny, szkoły, aż po firmy i organizacje chcące działać w ramach wolontariatu pracowniczego. W tej odsłonie mocno zaangażowały się Rady Dzielnic. Wszystkim pięknie dziękujemy - wyjaśnia Piotr Grzelak, Zastępca Prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju.
PLAN AKCJI I MIEJSCA ZBIÓREK

NIEDZIELA, 22 MAJA


Stogi - godz. 10-14, wejście na plażę nr 26

Przymorze - godz. 10-14, wejście na plażę nr 60

Jelitkowo - godz. 10-14, wejście na plażę nr 74

Brzeźno - godz. 10-14, plac przy Domu Zdrojowym

Nowy Port - godz. 10:30-14:00, ul. Blizowa

Wzgórze Mickiewicza - godz. 12-14, róg ulic Telimeny i Filaretów

Matarnia - godz. 10:30-15:00, ul. Elewów


Więcej informacji na www.facebook.com/CzysteMiastoGdansk

Czytaj także