Start Wyprawy Gdańsk-Monte Carlo-Warszawa 2016 Kuźnia Wodna Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Start Wyprawy Gdańsk-Monte Carlo-Warszawa 2016 Opinie (1)

Kolekcjonowanie zabytkowych samochodów to hobby, które wymaga sporej wiedzy, pieniędzy i cierpliwości. To jednak nie wszystko. Na realizację swoich marzeń trzeba mieć też dużo czasu. Potrzeba go zarówno na znalezienie odpowiedniego modelu, jak i na jego odrestaurowanie. Za to jaka frajda, kiedy pojazdowi uda się przywrócić drugą młodość. Kiedy jest gotowy do drogi!

27 lipca - 6 sierpnia 2020, g. 09:00

Wyspa Sobieszewska
wrz 4-7

piątek - poniedziałek, g. 10:00

Gdańsk
Udało się to m.in. Dariuszowi Wilkowi, który z ogromnym pietyzmem i zaangażowaniem przywrócił do jazdy Simkę Aronde z 1960 r, zwaną "Jaskółką". Żeby wypróbować jak to cudo zachowuje się w trasie, Darek wymyślił pomysł wyprawy zabytkowymi samochodami - z Gdańska, aż do Monte Carlo.

Przedsięwzięcie, które w pierwszym momencie wydaje się dość szalone, spotkało się od razu z ogromnym zainteresowaniem innym pasjonatów starej motoryzacji. Swoją akceptację do udziału zgłosiło 16 załóg z Pomorza, Warszawy, Katowic i Krakowa. W wyprawie weźmie udział m.in. Warszawa (z 1958), Cadillac (z 1967 roku), Volvo Amazon (1967 rok), wiekowy polski Fiat' 125p, i wiele innych odrestaurowanych perełek motoryzacji.

Start przewidziano na 22 maja o godz. 12:00 spod Zabytkowej Kuźni Wodnej w Oliwie, która jest oddziałem Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Warszawie. To właśnie w tym miejscu w 2014 r. narodził się pomysł wyprawy, i to tu od lat miłośnicy starych aut z Pomorza organizują swoje spotkania i wystawy.

Meta wyprawy znajduje się w Warszawie, na parkingu pod Pałacem Kultury i Nauki, gdzie uczestnicy wyprawy zamierzają odmeldować się w sobotę 4 czerwca około godz. 19.

Cała trasa będzie liczyć 4500 km i ma zostać pokonana w równe 2 tygodnie.
Po drodze wiele atrakcji: zwiedzanie najwspanialszych muzeów, poznawanie lokalnej kuchni, integracja uczestników wyprawy (i nie tylko), plany na kolejne eskapady.

Wszystkim tym pozytywnie zakręconym ludziom życzymy szerokiej drogi i liczymy na obszerne relacje z podróży!

Osoby zainteresowane tematem serdecznie zapraszamy na start lub metę tej wyprawy. Będzie można porozmawiać o wrażeniach na żywo.

Więcej informacji o wyprawie na stronie:
monde aronde.pl
FB :https://www.facebook.com/Wyprawa-Gdańsk-Monte-Carlo-Warszawa-2016-970170549710291/

Czytaj także