Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości, firma Neoteric oraz Miasto Gdańsk serdecznie zapraszają na drugie wydarzenie Startup Hansa, które odbędzie się w Gdańsku w dniach 28-29 października 2019 roku.
Wśród panelistów będą prezesi, dyrektorzy i przedstawiciele m.in. najprężniej rozwijającego się akceleratora przedsiębiorczości w Ameryce Południowej - Startup Chile, akceleratora Sting, który w swojej historii zainwestował w startupy w Szwecji już ponad18 mld dolarów, założyciele funduszy inwestycyjnych z Niemiec, Holandii, Polski, Szwecji itp. Poza tym wystąpią topowi prelegenci z Berlina, Hamburga, Dublina, a nawet założyciele startupów z Dubaju i Kanady. Więcej szczegółów w załączonej agendzie.
W trakcie konferencji odbędą się też warsztaty dla przedsiębiorców oraz osób chcących rozpocząć działalność gospodarczą.
Podczas konferencji zostanie podpisany list intencyjny, który będzie symboliczną deklaracją uczestników na kontynuowanie tej szczytnej inicjatywy tworzenia międzynarodowego ekosystemu wsparcia przedsiębiorczości. W związku z tym chcielibyśmy nagłośnić tą konferencję, a tym samym zapytać czy chciałby Pan na łamach swojego działu napisać o tym jako pierwszy?
Miejsce: Inkubator Starter, ul. Lęborska 3B Gdańsk
Dzień: 28-29 październik 2019
Godzina: 9:00 - 17:00
Wstęp wolny: wymagana rejestracja
---
Startup Hansa to idea stworzenia globalnego ekosystemu startupów, który umożliwi młodym przedsiębiorcom wykorzystanie różnych ośrodków startupowych na całym świecie na różnych etapach rozwoju. Gdańsk, Amsterdam, Sztokholm, Phoenix, Berlin i wiele innych węzłów startupów nie są największymi węzłami w swojej geografii, ale wszystkie one mają swoje zalety dla rozwoju niektórych rodzajów startupów. Jednak nie przekształciły się one w ekosystem z pełnym cyklem życia, taki jak Dolina Krzemowa, Londyn czy Tel Awiw.
Startup Hansa została zainspirowana historią Hanzy, która połączyła mniejsze ośrodki handlowe, takie jak Gdańsk, Sztokholm czy Hamburg, aby umożliwić kupcom z tych miast konkurowanie z największymi portami.
Wierzymy, że umożliwienie startupom wykorzystania mocnych stron różnych ekosystemów na różnych etapach rozwoju może zbudować przewagę, która pomoże startupom prześcignąć rówieśników z wiodących ośrodków.
Zainspirowani przez Ligę Hanzeatycką chcemy zbudować gęstą sieć współpracujących miast startupów na całym świecie, która umożliwi i zachęci do swobodnego przepływu kapitału, talentów i danych, tak aby startupy mogły wykorzystać mocne strony każdego miasta i zaangażować się w szybszy rozwój wszystkich.