stat
Impreza już się odbyła

Strachy na Lachy Opinie (11)

wrz 29

niedziela, g. 9:30

Koźlice Parking Leśny, parking przy drodze ze...
bilety 45-70 zł
ulgowy 20-30 zł

30 sierpnia 2024 - 28 lutego 2025, g. 10:00

bilety 10 zł
AK PG KWADRATOWA ZAPRASZA NA KONCERT

koncerty w Trójmieście


STRACHY NA LACHY


11 listopada 2007
Start godz. 20:00
(wstęp od 19:00)
Bilety w cenie:
BRAK JUŻ BILETÓW NA KONCERT!

STRACHY NA LACHY:

Grabaż - głos + gitara
Kozak - gitara + głos
Longin Lo - bas + głos
Maniek - nie gra tylko na basie
Kuzyn - bębny
Pan Areczek - akordeon


Grabaż i Strachy Na Lachy to formacja powołana przez Grabaża i Kozaka założycieli Pidżamy Porno.
W lutym 2003 roku Strachy podpisały kontrakt płytowy z SP Records , w efekcie czego, w pilskim Studio "Q", pod okiem Toma Horna , powstała debiutancka płyta "Strachy Na Lachy". Obok piosenek autorstwa Grabaża, na płycie znalazły się kultowe szlagiery z minionych epok: piosenka z filmu "Stawiam na Tolka Banana" oraz kompozycja Krzysztofa Komedy, do słów Agnieszki Osieckiej "Nim wstanie dzień" z pierwszego polskiego westernu "Prawo i pięść". Po wielu terminowych przymiarkach album ostatecznie ukazał się 8 grudnia 2003 roku. Autorem graficznej wizualizacji zespołu został Vahan Bego.

Drugim singlem i teledyskiem był utwór "BTW (Mamy tylko siebie)", który przez długie tygodnie utrzymywał się na Liście Przebojów Trójki.
Trzecim singlem - niestety nie wspartym promocyjnie klipem - była "Raissa", największy jak się potem okazało hit SNL, utwór którym zespół tradycyjnie kończy swoje koncerty. Inny sympatyczny fakt związany z debiutanckim krążkiem grupy związany jest z utworem "Dygoty". Grupa krakowskich speleologów, odkrywając w słoweńskich jaskiniach nową studnię, postanowiła na część strachowego kawałka ochrzcić ją jako "Dygoty".

2004 rok był rekordowy pod względem liczby zagranych koncertów, SNL zagrały 16 koncertów w całej Polsce w tym na Przystanku Woodstock, Reagałowisku w Bielawie i Dniach Pyrlandii w Poznaniu.
W styczniu, Grabaż ogłosił 2005 rok "rokiem Strachów". Zespół rozpoczął pracę nad albumem "Piła Tango".
W lutym i marcu 2005 roku SNL odbyły swoje najdłuższe tournee, grając 16 koncertów w całej Polsce. Zespół stwierdził, że nowe piosenki, jeszcze przed wejściem do studia, najlepiej będzie sprawdzić na żywo. Reakcja publiczności na nowy materiał utwierdziła grupę w przekonaniu, że droga jest słuszna. Liczne koncertowe bootlegi sprawiły, że pod koniec trasy publiczność śpiewała z zespołem kawałki, które jeszcze nie zostały nagrane!
Podobnie jak przy pierwszej płycie - Strachom w nagraniu albumu pomogło wielu zaproszonych gości - Tom Horn na klawiszach, Tomek Ziętek na trąbce czy Zbigniew Zamachowski, który mistrzowsko użyczył swego głosu Mędrcowi w "Pogrzebie Króla". Jeden z gości sesji "PIŁA TANGO" - Arek Rejda od 3 września stał się siódmym członkiem strachowego kolektywu...
Tego samego dnia Grabaż podejmuje decyzję o usunięciu swojej ksywki z nazwy grupy. Od tej pory prawidłowa i obowiązująca nazwa grupy brzmi: Strachy Na Lachy.
Końcem września zespół i SP Records ustaliły datę premiery "PT" na 7 listopada 2005 roku . Zapadła także decyzja, że pierwszym, ogniowym singlem z płyty będzie utwór "Dzień Dobry Kocham Cię", do którego klip nakręcił szef SP Records Sławek Pietrzak. Stronę graficzną projektu "PIŁA TANGO" opracowuje, podobnie jak przy pierwszym albumie Vahan Bego.

Utwór "Dzień dobry kocham cię" zajmuje drugie miejsce w ankiecie słuchaczy "Programu Alternatywnego" jako przebój 2005 roku. Album "Piła Tango" jest wśród 5 najlepszych polskich płyt. W tym samym roku Grabaż zostaje nominowany do "Paszportu Polityki" oraz zostaje laureatem "Złotego Dzioba" wg Tygodnika Wprost za najlepsze teksty piosenek.

Przez najbliższe 12 miesięcy Polskę ogarnia "strachomania". Wielkimi hitami stają się kolejne single z płyty: "Piła Tango", "Moralne salto" i "Jedna taka szansa na 100", które z wielotygodniowym powodzeniem okupują listy przebojów i playlisty stacji radiowych. Strachy występują na większości znaczących festiwalach w Polsce: Union of Rock w Węgorzewie, Reggae nad Wartą, na Festiwalu w Jarocinie, Off Festiwal w Mysłowicach, na Regałowisku w Bielawie. Łącznie grupa gra blisko 50 koncertów.
Grupa na długie miesiące 2007 roku zamyka się w swojej pilskiej sali prób, gdzie bierze na warsztat blisko 30 nowych piosenek. Wiosną zapada decyzja o pracy nad dwiema płytami: pierwszą z piosenkami Jacka Kaczmarskiego, drugą z "Zakazanymi piosenkami".
Po półrocznych próbach, w czerwcu, Strachy wchodzą do Studia Q w Żeleźnicy z zamiarem utrwalenia materiału na dwie płyty. Po 2 tygodniach grupa decyduje się poświęcić czas tylko pierwszemu projektowi - piosenkom Jacka Kaczmarskiego. Nagrywanie sesji "Autor" - taki tytuł będzie miała płyta z piosenkami barda - zajmuje Strachom czas do końca września. Premierę płyty z "Zakazanymi piosenkami" przewidziano na 2008 rok.
W lipcu szeregi SNL opuścił dotychczasowy klawiszowiec Anem. Partie instrumentów klawiszowych na płycie "Autor" nagrali Pan Areczek oraz Tom Horn.

Na przełomie sierpnia i września 2007 roku Strachy zaprezentowały swoje dwa, nowe projekty w wersjach koncertowych, podczas Festiwalu "Muzyka z oblężonego miasta" w Lubinie. Do projektu "Zakazane piosenki" SNL zaprosili: Renatę Przemyk, Spiętego, Gutka, Muńka Staszczyka, Tomka Kłaptocza i Tomka Budzyńskiego. Mówi Grabaż: "...Zakazane piosenki" udało nam się doprowadzić do takiego momentu, że zagraliśmy cały program na koncercie. Kawałki zajebiście zażarły. Pierwszy raz miałem okazję zrobić widowisko, o jakim marzyłem. Każdy utwór był zwizualizowany, muzyka współbrzmiała z tym, co prezentowaliśmy na ekranach, ze scenografią. Powstało godzinne, maksymalnie nasycone treścią widowisko..."

Koncert jest przeznaczony
wyłącznie dla osób pełnoletnich.