Strajk kobiet - Żabianka Gdańsk Sprawdź!
stat
Wydarzenie już się odbyło

Strajk kobiet - Żabianka

W całej Polsce odbywają się "spacery" w obronie praw, które zostały odebrane kobietom w sposób podstępny dzięki wyrokowi pseudo trybunału. Pokażmy nasz sprzeciw! Jeśli macie ochotę pospacerować z nami to ZAPRASZAMY. Spotykamy się na placu przed sklepem Grosz.

Wszyscy stosujemy się do obostrzeń związanych z trwającą pandemią (maseczki na twarzy oraz jak najbardziej to możliwe zachowanie dystansu).

Zabieramy plakaty, transparenty, parasolki, wieszaki oraz wszystko inne co uznajemy za odpowiednie. Weźmy również coś czym zrobimy hałas, trąbki, głośniki itp.

Dziś Żabianka jest kobietą!Aktualizacja
SPACERUJEMY PO CHODNIKACH.
Zbieramy się przed Groszem, o godz. 17.30 , jednak prosimy, aby każdy, w miarę możliwości, przyszedł szybciej. Będziemy przechodzić obok kościoła pw. Chrystusa Odkupiciela. Spokojnie mijamy to miejsce ze względów bezpieczeństwa nie zatrzymujemy się. Niczego nie niszczymy, nie walczymy przecież z budynkami. Pamiętajmy, że ŻABIANKA to nasz dom, nie demoluje się swojego domu.

Hasła będziemy skandować dowolnie - wolny mikrofon.
Staramy się NIE UŻYWAĆ WULGARYZMÓW. Pomimo wku*wu możemy jeszcze pokazać trochę kultury. Pojawiały się również wiadomości, odnośnie blokowania ruchu - nie przewidujemy takiego. Zaplanowany jest wyłącznie wieczorny spacer, który ma pokazać naszą obecność, niezadowolenie oraz to, że się nie poddajemy w walce o swoje prawa.

Bardzo prosimy wszystkich o zrozumienie oraz przyjście na dzisiejszy spacer.
Podkreślamy spacer to nie "wydarzenie zorganizowane" tylko oddolna inicjatywa społeczna. Każdy odpowiada za siebie i swoich bliskich. Dbajmy o siebie wzajemnie.
Solidarność naszą bronią!
PS. Zabierzcie ze sobą latarki, znicze etc. o godz. 17.30 jest już ciemno.