stat
Impreza już się odbyła

Jak sprawić, aby naukowiec posługujący się językiem idei i odkryć rozumiał przedsiębiorcę, dla którego kluczowym wskaźnikiem efektywności jest zysk ekonomiczny? Jak kształtować relacje z administracją uczelni, aby wykorzystać jej potencjał w kierunku ułatwienia realizacji prac?

gru 8

niedziela, g. 9:00

bilety 350 zł
mar 15

sobota, g. 10:15

Trójmiasto, Online
bilety 15 zł
Wstęp wolny, obowiązuje REJESTRACJA

Współpraca między nauką a biznesem zaczyna się od kształtowania wzajemnych relacji pomiędzy indywidualnymi osobami. Najskuteczniejszy transfer wiedzy pomiędzy środowiskiem naukowym a biznesem występuje, kiedy jest oparty o wcześniejsze relacje personalne. Obecnie często dla finansowana projektów badawczych wymagany jest udział lub też wiodąca rola partnera przemysłowego. Z tego względu bardzo istotne jest świadome i profesjonalne kształtowanie relacji pomiędzy tymi dwoma odmiennymi środowiskami.

Zapraszamy na warsztaty skierowane do naukowców poszukujących możliwości współpracy z biznesem, którzy chcą realizować lub już realizują wspólne projekty, a także przedsiębiorców, którzy współpracują lub chcą rozpocząć współpracę z ośrodkami naukowymi.

W PROGRAMIE:


- Dlaczego to nie jest takie proste, aby naukowiec dogadał się z biznesmenem czyli stereotypy, które przeszkadzają.
- Identyfikacja potrzeb i oczekiwań jako narzędzie, które pozwala lepiej rozumieć.
- Analiza ryzyka w relacjach biznes-nauka - jak przygotować się na najgorsze?
- Czym różni się rozmowa przy piwie od rozmów biznesowych - dlaczego zawsze trzeba dbać o to, aby ustalenia były jasne dla obu stron.
- Kluczowe etapy nawiązywania współpracy z biznesem - od pierwszego kontaktu przez zawarcie umowy po skuteczną realizację.
- Rola brokera technologii w budowaniu relacji biznes-nauka - czego można oczekiwać i co może być łatwiejsze.

Warsztaty poprowadzi Marek Kuźbicki - broker technologii, założyciel Fundacji Synergy organizującej konferencje i wydarzenia służące nawiązaniu współpracy pomiędzy nauką a biznesem oraz Prezes Zarządu firmy PRO-SCIENCE.eu. Konsultant uczelni, instytutów badawczych oraz funduszy inwestycyjnych odpowiedzialny za prowadzenie negocjacji i rozmów w zakresie sprzedaży licencji, przygotowania do komercjalizacji oraz uruchamiania projektów spin-off. Obecnie związany również z Międzynarodowym Instytutem Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie jako broker technologii w projekcie finansowanym przez NCBiR oraz z Gdańskiem Uniwersytetem Medycznym jako wykładowca. Współpracuje w firmami w zakresie pozyskania technologii oraz budowania strategii ochrony własności intelektualnej. Jest absolwentem Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG-GUMed oraz Akademii Leona Koźmińskiego w Gdańsku w zakresie Oceny Technologii Medycznych.