Strefa Sztuki WZiE - wernisaż online Online Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Strefa Sztuki WZiE - wernisaż online

Strefa Sztuki na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej to zaaranżowana przestrzeń, która powstała w holu na pierwszym piętrze budynku Wydziału. W założeniu będzie wspierała sztukę trójmiejską ludzi z pasją do jej tworzenia, którzy bezpłatnie mogą wystawiać i promować swoje dzieła. Obecna, pierwsza wystawa przedstawia plakaty autorstwa Karoliny Podoskiej oraz plakaty wykonane przez studentów Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

W ramach wystawy będą organizowane otwarte wernisaże dla społeczności akademickiej jak i trójmiejskiej. Strefa Sztuki powstała z myślą o uzdolnionych studentach, absolwentach i pracownikach Politechniki Gdańskiej, ale także z myślą o współpracy z innymi uczelniami, instytucjami i artystami Trójmiejskimi. Co 2-3 miesiące, wystawy będą się zmieniać, zachęcamy do śledzenia aktualności i odwiedzania przestrzeni osobiście, po zniesieniu obostrzeń.

Tym samym Strefę Sztuki na WZiE PG uważamy oficjalnie za otwartą!

Wystawę można już obejrzeć na żywo od połowy grudnia w Strefie Sztuki na Wydziale. Z powodu ograniczeń, otwarcie strefy jak i pierwszy wernisaż nie mogły się odbyć w sposób tradycyjny.

W zamian proponujemy zwiedzenie wirtualnej galerii w formie filmu.