Studio 100cznia #10 // Santabarbara 100cznia Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Studio 100cznia #10 // Santabarbara

Kolejny koncert w środku tygodnia, w środku lata, w środku miasta! Santabarbara Music - najnowszy projekt braci Pospieszalskich drugiego pokolenia (wywodzących się z muzykującej rodziny Pospieszalskich), który zapoczątkowali Łukasz, Marek, Szczepan i Nikodem Pospieszalscy. Obwołani zostali jednym z objawień tegorocznego Spring Break, przed sobą mają też występy na OFF Festiwal i AlterFest.

Chłopaki wysłali tak fajne info o sobie, że po prostu oddamy im głos:

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


"Od najmłodszych lat wspólnie pragnęliśmy stworzyć zespół. Wszyscy wychowaliśmy się na dźwiękach Tie Breaku - polskiego kultowego punk jazzowego zespołu, który współtworzą nasi ojcowie - i nikt z nas nigdy nie wyobrażał sobie życia bez sceny. Wydawało się to dla nas naturalne, że w przyszłości pójdziemy w ślady naszych rodziców.

Santabarbara jest owocem naszych wspólnych poszukiwań brzmienia i koncepcji na tworzenie muzyki.

Każdy z nas na co dzień jest pochłonięty własnymi muzycznymi projektami. Czekaliśmy wiele lat na ten moment, by w tym składzie móc stanąć na scenie i swoją twórczością opowiedzieć własną historię. Teraz jest na to najlepsza okazja.

Nadrzędną rolę w każdym utworze pełni melodia i harmonia, do której staramy się podejść w nieoczywisty sposób aranżacyjny. W naszej twórczości inspirujemy się wpływami min. Jamesa Blake'a, Radiohead, Metronomy, The Beatles, a także muzyki czysto elektronicznej, czy nawet techno."

Chodźcie zobaczyć skład, o którym zaraz będzie bardzo głośno! I przy okazji zjeść coś dobrego, chwycić książkę lub odwiedzić nowych gości w kontenerze gościnnym. Na miejscu będą Pizza Corner Gdańsk, Food & Coffee 100p, Hummusland, Gburka, Food on the wood, Mecyje, Morze Pasta, Pan Baleron i Mesobox.

Czytaj także