stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Stylowe kamienice. O gdyńskiej architekturze niemodernistycznej - wykład online w ramach edukacyjne Opinie (1)

Gdyńskie Śródmieście znane jest ze swojej modernistycznej architektury. Co jednak wiadomo na temat pozostałych, równie ciekawych, a mniej docenianych kamienic w centrum miasta? Podczas wykładu online z cyklu Perły Stylowe kamienice. O gdyńskiej architekturze niemodernistycznej Patrycja Wójcik zwróci uwagę na atrakcyjne wizualnie budynki mieszkalne, które są często pomijane w licznych opracowaniach. Planowany na 24 czerwca wykład online będzie okazją do zapoznania się z bogatym przekrojem stylistycznym architektury jaki oferuje gdyńskie centrum.

lis 16

sobota, g. 16:00 - 18:30

Gdańsk, Kawiarnia Hotelu Holiday...
bilety 45 zł
ulgowy 35 zł
przedsprzedaż 20 zł
lis 24-25

niedziela - poniedziałek, g. 15:00

bilety 20 zł
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację na stronie.

Każdy uczestnik otrzyma link do wykładu najpóźniej godzinę przed planowanym wydarzeniem.
Spotkanie rozpocznie się punktualnie o godzinie 17:00. Administrator spotkania będzie wpuszczał uczestników wykładu od godziny 16:50 do 17:00. Odbiorcy proszeni są o wyciszenie mikrofonów i wyłączenie kamer. Wszelkie pytania można zadawać za pośrednictwem czatu. Po zakończonym wykładzie, rozpocznie się dyskusja. Będzie to doskonały moment by spytać prowadzącą o dodatkowe kwestie związane z tematem. Spotkania nie można nagrywać i fotografować.

Perły to cykl wykładów ukazujących różnorodność stylistyczną architektury niemodernistycznej w Gdyni. Wykłady skierowane są do wszystkich osób powyżej 15 roku życia, a w szczególności do miłośników Gdyni, badaczy architektury oraz historyków. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, w wybrane czwartki o godzinie 17:00, poprzez platformę ZOOM.

Patrycja Wójcik - absolwentka historii sztuki na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Zakres jej zainteresowań obejmuje architekturę średniowieczną, ze szczególnym uwzględnieniem gotyku ceglanego i francuskiego gotyku płomienistego (flamboyant) oraz architekturę po roku 1920. Animatorka kultury związana z Muzeum Miasta Gdyni, obecnie specjalistka do spraw edukacji szkolnej w Ośrodku Edukacji Muzeum Miasta Gdyni. Zaangażowana w działalność na rzecz teatru oraz projektów o tematyce historii sztuki skierowanych do najmłodszych.