Surf To Fly: Gdańsk Landkite Cup 2019 Wyspa Sobieszewska Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Surf To Fly: Gdańsk Landkite Cup 2019

  • sobota - niedziela, 26 - 27 października 2019,
    godz. 10:00
  • Wyspa Sobieszewska
  • 50

Na Wyspie Sobieszewskiej odbędą się zawody w landkitingu "Surf to Fly Gdańsk Landkite Cup 2019" - finał niezwykłego cyklu zawodów łączącego w sobie wszystkie odmiany kporuszania sięz latawcem "Surf to Fly Kiteboarding Cup 2019".

Z uwagi na prognozowany zbyt słaby wiatr na weekend 19-20.10, najbliższy możliwy termin rozegrania zawodów to 26-27.10.2019.

Potwierdzenie terminu nastąpi w czwartek 24.10 do godziny 20.00.


Pierwsze zawody cyklu w snowkitingu Surf to Fly Giżycko Snowkite Challenge 2019 miały miejsce w Giżycku 2-ego lutego. Kolejne zawody w kitesurfingu Surf to Fly Summer Cup 2019 zostały rozegrane 29.06.2019 w Chałupach.

Tym razem zawodnicy będą mieli okazję spórbować swoich sił w lądowej odmianie kiteboardingu: buggykitingu: poruszając się z latawcem na wózku (kite buggy) lub na mountainboardzie (większej deskorolce).

Zawodom będzie towarzyszył zlot pasjonatów landkitingu, testy latawców firmy Ozone przeznaczonych do landkitingu oraz testy wózków kite buggy i mountainboardów. Osoby, które uprawiają kitesurfing, będą miały okazję bezpłatnie pierwszy raz w życiu spróbować landkitingu.

Landkiting to fantastyczna lądowa odmiana kiteboardingu, doskonała, by w pełnym komforcie cieplnym poruszać się z latawcem przez całą jesień i wiosnę. Wystarczy trochę wolnej w miarę równej przestrzeni. Bardzo dobre miejsce do uprawiania tego sportu znajduje sie na Wyspie Sobieszewskiej, gdzie zostanie rozegrany event.

Rezerwowe daty: 19-20.10, 26-27.10.

Informacja o terminie rozegrania zawodów Surf to Fly Gdańsk Landkite Cup 2019 zostanie potwierdzona na stronie zawodów surftoflycup.com oraz na fb zawodów https://www.facebook.com/surftoflycup/ w czwartek 10.10.2019 do godz. 20.00:

Program zawodów:

Pierwszy dzień zawodów:
9.00 do 10.30. - rejestracja zawodników w biurze zawodów (niebieski Transporter)
10.30 - oficjalne otwarcie zawodów i skippers meeting  (uczestnictwo obowiązkowe), biuro zawodów
11.00 - pierwszy możliwy start

Program może ulec zmianie pod wpływem zmian pogodowych.
 

Wszystkich uczestników zawodów obowiązują kaski ochronne. Zalecamy również używanie ochraniaczy na łokcie i kolana.

Wpisowe: (płatne przy rejestracji w biurze zawodów) 50 zł
W ramach udziału w zawodach będzie możliwość również darmowych testów latawców Ozone oraz trzech wózków kite buggy , w tym jednego firmy Peter Lynn oraz dwóch mountainboardów firmy Kheo.
Każdy uczestnik eventu bierze udział w losowaniu dwóch lotów motolotnią od motolotnie.mazury.info.pl

W ramach zawodów zostaną rozegrane 2 konkurencje:
1. Racing - wyścigi po wyznaczonej trasie (2 trasy: pod wiatr/z wiatrem oraz w półwietrze)
Klasyfikacja będzie przeprowadzona w dwóch kategoriach:
Buggykiting
Kite landboarding

2. Hang time - konkurs skoków
Klasyfikacja open

Głównym organizatorem i pomysłodawcą zawodów jest szkoła kiteboardingu Surf to Fly surftofly.com, https://www.facebook.com/surftofly) - jedyna polska szkoła organizująca zawody we wszystkich odmianach kiteboardingu.

Zapraszamy do licznego udziału wszystkich landkiterów a kitesurferów do spróbowania fantastycznej lądowej odmiany kiteboardingu!

Czytaj także