Zapraszamy na warsztaty Światło i cienie. Warsztaty wyplatania lamp dla Generacji 60+! Spotkanie towarzyszy wystawie "Looking Through Objects. Współczesne polskie projektantki".
Wiklina to jednoroczny pęd wierzby, można pomyśleć, że to taka niedojrzała roślina, jeszcze takie nie wiadomo co - gałązka, badylek, witka, nawet nie drewno, więc co z tym zrobić? Splatać! Kosze, misy, tace, lampy, wianki, osłonki na doniczki, ogrodzenia, meble, rzeźby. W trakcie warsztatu wypleciemy lampę - kulę. Porozmawiamy o miejscu wikliny w domu i ogrodzie, czy taki element wystroju to coś nowego - dizajnerskiego, a może jednak bazującego na naszych sentymentach i przaśnego w swej estetyce? Portale wnętrzarskie przekonują, że naturalne plecionki świetne uzupełniają wnętrza w stylu boho, pasują również do skandynawskiej prostoty i rustykalnych aranżacji. Nie zabraknie praktycznych informacji o konserwacji i czyszczeniu wikliny, by służyła nam jak najdłużej.
Na warsztaty zapraszamy zarówno osoby, które miały kontakt z wikliną, jak i tych, którzy chcą dopiero spróbować swoich sił w tym rzemiośle. Ostrzegamy-wyplatanie wciąga i wzbudza emocje. Legendy podają, że w samotnych wierzbach zamieszkiwał czart Rokita. Warsztaty poprowadzi Magdalena Korbuszewska, czeladniczka w zawodzie koszykarz plecionkarz, doświadczona instruktorka, artystka. Zapraszamy do wspólnego tworzenia i rozmów o rękodziele.
NFORMACJE PRAKTYCZNE:- dla kogo: Generacja 60+
- kiedy: 29.06.2023 (czwartek)
- czas: od godz. 18.00 do godz. 20.30
- miejsce: Dział NOMUS Nowe Muzeum Sztuki, ul. Jaracza 14
- prowadzenie: Magdalena Korbuszewska
- koszt: 1 zł od osoby
- ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: zapisy@mng.gda.pl lub +58 301 70 61 w. 216 (w godz. 8.00-16.00)
Organizator Muzeum Narodowego w Gdańsku:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Mecenas Muzeum:
PGE Polska Grupa Energetyczna
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania Organizacja trzech wystaw czasowych w Muzeum Narodowym w Gdańsk