Święto Nietoperzy Zbiornik Wody Stara Orunia Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Święto Nietoperzy Opinie (4)

Zapraszamy na Święto Nietoperzy do jednego z największych i najbardziej wartościowych siedlisk nietoperzy w Polsce. Przy Zbiorniku Wody Stara Orunia będą czekały na Ciebie: wystawa o nietoperzach, spotkanie z ekspertami i konkursy z nagrodami!

9 - 24 sierpnia 2021, g. 13:30, 15:00, 16:30

28 maja - 31 sierpnia 2021, g. 10:00 - 20:00

Gdańsk,
Na zwiedzających czekają dodatkowe atrakcje, między innymi:
- nietoperzowe koło wiedzy z niespodziankami do wygrania
- wystawa o występujących w Zbiorniku gatunkach latających ssaków
- eksperci - chiropterolodzy, od których usłyszymy masę ciekawostek o nietoperzach

Wydarzenie jest zakończeniem sezonu turystycznego na Zbiorniku Wody Stara Orunia. Obiekt ten czeka na przyjęcie setek latających ssaków, by dać im schronienie na jesień i zimę.

Dzięki współpracy z sympatykami skrzydlatych ssaków udało się pogodzić funkcję ochrony siedliska z ochroną kulturową. Dla komfortu nietoperzy zbiornik wypełniony jest wodą. Zwiedzanie odbywa się po specjalnie przygotowanych pomostach. Wycieczka odbywa się w maksymalnie 15-osobowych grupach z przewodnikiem i trwa ok. 40 minut.

Ze względu na niską temperaturę panującą w zbiorniku (ok. 10°C) oraz wilgotność, w gorące dni warto zabrać ze sobą okrycie wierzchnie oraz komfortowe obuwie

W związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się COVID-19 zmieniliśmy regulamin wizyt. W obiekcie należy m.in. zasłaniać usta i nos, dezynfekować ręce, korzystać ze specjalnych mat czyszczących obuwie i przestrzegać zasad dystansowania społecznego (bezpieczna odległość co najmniej 2 m). Więcej informacji o działaniach podjętych w trosce o nasze zdrowie w regulaminie wizyt.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    9 zł
dzieci do lat 4 bezpłatnie (ale obowiązuje rejestracja).
Rejestracja: www.szlak.gda.pl