stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT
w programie:

9:30-14:30 - biegi w różnych kategoriach wiekowych, konkursy
godz: 11:00 - parada ulicą Jaśkowa Dolina
wstęp wolny

godz. 18.00
wstęp: 5 zł
wieczór koncertowo-taneczny:
Kolej w Polskiej Piosence
Wojciech Myrczek & Paweł Tomaszewski,
Wojciech Myrczek - wokal
Paweł Tomaszewski - fortepian
Wrzeszcz Tańczy: Jan Konop Big Band i Swing Revolution


Informacje o twórcach:

Kolej w Polskiej Piosence
Koncert polskich piosenek, których bohaterem jest kolej i wszystko co z nią związane - pociągi, nie tylko te najszybsze, kolejarze i pasażerowie, podróże do celu i w nieznane, stacyjki i dworce...

Wokaliści:
Małgorzata Zdrojewska
Delfina Bielan
Oliwia Pachucka
Oliwia Chruszczewska
Zuzanna Gryszko
Zofia Pieczyńska

Gościnnie:
Wojciech Kamiński
Natalia Chruszczewska
Aneta Gieras
Karolina Wasilewska

Wszyscy wokaliści są wychowankami Klubu Winda-GAK

Opracowanie muzyczne: Mariusz Wala
Przygotowanie wokalne: Katarzyna Burakowska

Towarzyszy zespół pod kierunkiem Mariusza Wali

Wojciech Myrczek & Paweł Tomaszewski
Obaj panowie, Myrczek i Tomaszewski, są wykładowcami w Instytucie Jazzu katowickiej Akademii Muzycznej. Aktualnie promują płytę "Love Revisited" na krajowych i zagranicznych festiwalach muzycznych. Oprócz licznych nagród indywidualnych zdobytych przez artystów, album został uznany trzecim najlepszym polskim jazzowym albumem roku 2014 według miesięcznika JazzPress.

Wojciech Myrczek to wokalista jazzowy młodego pokolenia. Jest laureatem najważniejszych nagród krajowych i zagranicznych, w tym I miejsca i nagrody publiczności na Shure Montreux Jazz Voice Competition w Szwajcarii oraz "Aniołka Jazzu" dla największej indywidualności konkursu Bielskiej Zadymki Jazzowej. W swoim dorobku posiada dwie solowe płyty. W ankiecie pisma Jazz Forum zajął drugie miejsca w kategorii Wokalista Jazzowy Roku 2014.
Jan "Ptaszyn" Wróblewski powiedział o nim: "Najbardziej jazzowy z jazzowych wokalistów jacy się ostatnio pokazali. Cechy szczególne: muzykalny, profesjonalny, pomysłowy i do tego Myrczek!"

Paweł Tomaszewski to muzyk koncertujący na scenach całego świata, z polskimi i międzynarodowymi gwiazdami szeroko pojętej muzyki jazzowej i rozrywkowej. Zwycięzca wszystkich możliwych konkursów jazzowych w tym kraju. Wszechstronny pianista, kompozytor, aranżer i producent. W dotychczasowym dorobku posiada wiele nagranych płyt jak również muzykę do filmów oraz udział w programach telewizyjnych stacji polskich oraz zagranicznych.

"Jeden z najzdolniejszych polskich pianistów jazzowych młodego pokolenia. Mimo młodego wieku dojrzały kompozytor i aranżer." Jazz Forum


Jan Konop Big Band powstał na przełomie stycznia i lutego 2009 r.
Idea, która przyświeca zespołowi, to poznawanie i propagowanie muzyki jazzowej. Skład big bandu to 5 trąbek, 4 puzony, 5 saksofonów, sekcja rytmiczna oraz goście.Członkowie zespołu, to najzdolniejsi studenci i absolwenci Wydziału Jazzu AM w Gdańsku oraz trójmiejscy muzycy. Big band pierwszy udany koncert zagrał 20 lutego 2009r. podczas "Dni Otwartych" Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku. Od tej pory do dnia dzisiejszego zespół poszerza repertuar, pracuje nad brzmieniem, rozwija się i dojrzewa. W międzyczasie graliśmy koncerty i braliśmy udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach oraz festiwalach.

Big band ma na koncie następujące nagrody:
- kwiecień 2009r. - III Bydgoski Big Band Festiwal - Wyróżnienie,
- czerwiec 2009r. 14 Big Band Festiwal w Nowym Tomyślu - II miejsce,
- listopad 2010r. - IV Edycja Festiwalu w Bydgoszczy - I miejsce
oraz w 2011r. Grand Prix podczas 16 Big Band Festiwal w Nowym Tomyślu.

Na jednej scenie zagraliśmy z takimi artystami jak Jan "Ptaszyn" Wróblewski, Jarosław Śmietana, Wojciech Karolak, Adam Czerwiński, Maciej Sikała, Cezariusz Gadzina, Karen Edwards, Billy Neal, Z-Star, Peter Weiss, Ewa Bem, Ewa Uryga czy Grażyna Łobaszewska.

Swing Revolution to inicjatywa grupy studentów [fot4]Politechniki Gdańskiej chcących pokazać Trójmiastu, jak się tańczy do muzyki Glenna Millera, Franka Sinatry czy Louisa Armstronga, jak wygląda moda i kultura Złotej Ery Swinga oraz udowodnić, że taniec to nie określone figury, ale przede wszystkim dobra zabawa a tańczyć można w każdym wieku.