Święto Wolności i Demokracji Europejskie Centrum Solidarności Gdańsk Sprawdź!
stat
Wydarzenie już się odbyło

Gdańsk przygotowuje obchody 40-lecia porozumień sierpniowych. Cykl imprez związanych z jubileuszem 40-lecia Sierpnia' 80 nazwano Świętem Wolności i Demokracji. Organizatorzy nie wyobrażają sobie, żeby nie uczcić tej ważnej rocznicy, jednak w związku z pandemią obowiązywać będą rygory związane z bezpieczeństwem sanitarnym.

Relacja z imprezy

lis 28

sobota, g. 12:00 - 12:45

Gdańsk,
maj'21 21-23

piątek - niedziela, g. 16:00

PROGRAM WYDARZENIAPorozumienia Sierpniowe z 1980 roku to historia stara jak świat? Nie! Każde naruszenie praw człowieka, każda krzywda wyrządzona słabszemu i użycie siły zamiast dialogu - woła o solidarność. Solidarność się nie starzeje, nie należy do partii politycznej, nie ma narodowości, koloru skóry i wyznania. Solidarność łączy ludzi niewidzialnymi więzami wspólnoty, stawia na porozumienie i daje nadzieję na lepszy świat. W sierpniu 1980 roku opór Stoczni Gdańskiej im. Lenina wobec komunistycznej władzy uruchomił proces zmian systemu politycznego w Europie. Dziś zmiana też jest możliwa, też dzięki solidarności.

W imprezach będzie mogła uczestniczyć ograniczona przepisami sanitarnymi liczba osób, które wcześniej zarejestrują się na oficjalnej stronie obchodów. Wszyscy chętni będą mogli śledzić obchody on-line w internecie, za pośrednictwem portalu gdansk.pl i profili społecznościowych.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    10 zł
Na część wydarzeń wstęp jest wolny. Obowiązują rezerwacje miejsc.