stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Święto kina: Nocny pokaz filmu "Światłonoc"

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie z okazji Święta Kina, które obchodzimy razem z wieloma kinami z całej Polski. Przygotowaliśmy dla Was nocny pokaz przedpremierowy od naszego lokalnego dystrybutora jakim jest Velvet Spoon.

"Światłonoc" biorący udział w Konkursie Głównym tegorocznego Octopus Film Festival to opowieść o Sarlocie, która powraca do swojej rodzinnej wsi, by znaleźć odpowiedzi na nękające ją od lat pytania dotyczące jej dzieciństwa. Mieszkańcy nie są jednak skłonni do pomocy, podejrzewają bowiem Sarlotę o morderstwo i czary.

O filmie:
"Światłonoc" nie ma za wiele wspólnego z takimi folk horrorami jak "Czarownica" Roberta Eggersa - o wiele bliżej jej do filmów Jagody Szelc. Urodzona w Czechosłowacji reżyserka Tereza Nvotová interesuje się bowiem nie tyle czarownictwem rozumianym jako pakt z szatanem dający nadludzkie moce, ale zabobonami przenikającymi społeczeństwo do dzisiaj i często prowadzącymi do tragedii. "Światłonoc" eksploruje dzięki temu tematy patriarchatu i mizoginii w fascynujący sposób, a przy tym zachwyca wspaniałymi zdjęciami autorstwa Federika Cescy.
[Grzegorz Fortuna]