Świętojańskie świętowanie - Nie kochać w taką noc to grzech... Centrum św. Jana Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Świętojańskie świętowanie - Nie kochać w taką noc to grzech... Opinie (1)

Koncert na 30 lecie Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku. Ostatnia niedziela, Całuję twoją dłoń madame, Szczęście raz się uśmiecha, Miłość ci wszystko wybaczy, Już taki jestem zimny drań... to tylko niektóre tytuły piosenek, które zostaną zaśpiewane w nowych aranżacjach.

30 lat projektów, imprez, wieczorów poezji, wspomnień, promocji, koncertów, wystaw, spotkań autorskich. A jeśli święto, to przecież kwiaty i prezenty. Cóż można ofiarować w tak zacną rocznicę. Może bombonierkę? "Życie jest jak pudełko czekoladek". W tej bombonierce proponujemy piosenki lat trzydziestych ubiegłego wieku. W latach 30. XX w. nie było telewizji, a radia nie były powszechne. Drukowane teksty piosenek wraz z nutami sprzedawały się szybko i szły w świat trafiając do domów i popularnych lokali. Są jak perły w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Ich autorzy: Jerzy Petersburski, Marian Hemar, Jerzy Jurandot, Julian Tuwim, Andrzej Włast, Zygmunt Wieler, Szlechter, Bogucki, Nobisówna, zapewne nie przypuszczali, że tak długo będą nas radowały. Cenione i kochane, były śpiewane i często tańczone. Te blisko stuletnie skarby ubrane w młodość zaprezentujemy Państwu podczas tegorocznego Świętojańskiego Świętowania.

koncerty w Trójmieście


Śpiewać dla nas będą gwiazdy Teatru Muzycznego w Gdyni: Karolina Trębacz, Karolina Merda, Katarzyna Kurdej, Krzysztof Kowalski, Maciej Podgórzak, Marcin Słabowski, a zagrają: Piotr Gierszewski (bas), Grzegorz Lewandowski (perkusja), Andrzej Wojciechowski (klarnet), Adam Urbanowicz (fortepian).
Aranżacją utworów i kierownictwem muzycznym zajął się Adam Urbanowicz.
Scenariusz i reżyseria: Małgorzata Talarczyk

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    30 zł
  • Bilet ulgowy
    20 zł
*Obowiązuje zniżka dla uczniów, studentów, rencistów i emerytów oraz na Kartę do Kultury i Euro26, a także dla osób z niepełnosprawnościami (na podstawie dokumentu potwierdzającego uprawnienia), asystentce lub asystentowi tej osoby.