stat
Impreza już się odbyła

Dzień dobry, zapraszamy na kolejne spotkanie z haiku. Bez obaw, nie trzeba umieć pisać wierszy, wystarczy zmysł obserwacji. Zajęcia świetnie rozwijają wyobraźnię oraz uczą twórczego myślenia.
Tym razem porozmawiamy o symbolach w haiku, dzięki którym utwory zyskują dodatkową warstwę.

w każdy czwartek (do 21.11), g. 16:45 - 18:00

bilety 55 zł
lis 17

niedziela, g. 13:00 - 18:00

bilety 260 zł
"Termin symbol pochodzi od st.gr. symbolon, oznaczającego pierwotnie niewielki, rozłamany na pół przedmiot z metalu, kości, wypalonej gliny, drewna, jak np. pierścień czy tabliczka. Połówki te stanowiły znak rozpoznawczy dla dwóch osób, które łączył jakiś interes, wiązała umowa, kojarzyło pokrewieństwo, jednoczyły obowiązki przymierza, przyjaźni, gościnności czy pomocy.
Już w swym pierwotnym greckim znaczeniu symbolon zawierał tak charakterystyczną dla siebie dwoistość, zasadę dzielenia i łączenia, rozstawania się i spotykania, zapominania i ponownego rozpoznawania. Te cechy znacznie się jeszcze wzbogaciły: wszystko, co symboliczne ma skłonność do wielowartościowości, do stałości i zmienności, do wyrażania dobra i zła, życia i śmierci, rozkwitu i więdnięcia, wznoszenia się i opadania(...)"
Władysław Kopaliński

Zapraszamy dorosłych.
Warsztat prowadzi poetka haiku, Gosia Zamorska, laureatka japońskiego "Hekinan Haiku Contest", autorka tomiku "'ziurka od klucza". W 2014 roku założyła Gdańską Szkołę Haiku. W 2021 roku uzyskała stypendium kulturalne Miasta Gdańska.
Cykl spotkań zakończymy wydaniem zbiorowego tomiku.
ZAPISY: klubwrzeszczaka@gmail.com

Klub Młodego Wrzeszczaka, Wajdeloty 14,
środa (26.10), godz. 17.30
Dofinansowano przez Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury