stat
Impreza już się odbyła

Zapraszamy na wyjątkowy wieczór w nasze skromne progi. Wystąpią Szklane Oczy oraz legendarne Oczi Cziorne. Koncert zapowiada się wyjątkowo!

kwi'25 25

piątek, g. 18:00

Gdańsk,
bilety 80 zł
przedsprzedaż 70 zł
Kup bilet
cze'25 16

poniedziałek, g. 20:00

Gdańsk Sopot,
bilety 321 - 870 zł
Kup bilet
Oczi Cziorne
Zespół powstał pod koniec lat 80tych w Gdańsku, w rozkwicie zjawiska zwanego Trójmiejską Sceną Alternatywną. Wówczas Oczi Cziorne tworzyły same dziewczyny, można powiedzieć, że był to pierwszy typowo kobiecy zespół w Polsce; śpiewały, grały na instrumentach, komponowały i pisały teksty piosenek. Przez wiele lat Oczi Cziorne grały w różnych miejscach, na mniej lub bardziej ważnych imprezach i festiwalach m.in. w Sopocie, Opolu, Jarocinie, w klubach od Białegostoku do Sieradza. W Kijowie na Festiwalu Muzyki Kobiecej Miss Rock Europe 1990, zdobyły I nagrodę w postaci garsonek rozmiar 44 i dyplomu dla najlepszego zespołu kobiecego w Europie. Przez cały okres funkcjonowania grupy dziewczyny kilkakrotnie kończyły i na nowo rozpoczynały swoja działalność jak to kobiety. W momentach przerw grały w innych zespołach, podróżowały, rodziły dzieci, pracowały. Przez lata kilkakrotnie zmieniał się skład zespołu, aż w pewnym momencie panie postanowiły skorzystać z męskiego wsparcia. Współpracowały ze znakomitymi osobowościami polskiej sceny jazzowej i nie tylko, m.in. Tomkiem Sowińskiem, Wojtkiem Mazolewskim, Jackiem Olterem, Olem Walickim, Mikołajem Trzaską, Antonim Ziutem Gralakiem, a także krakowskim poetą Marcinem Świetlickim..
W 2001r. Oczi Cziorne nagrały swoją debiutancką płytę. Album spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyki i słuchaczy oraz został nominowany do nagrody Fryderyk 2001. Po zagraniu serii
koncertów promujących płytę, zakończonej koncertem w studio radiowym Programu Trzeciego, zespół zapadł w stan hibernacji. Okazją do kolejnej reaktywacji Oczi Cziorne był koncert poświęcony zespołom Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej w ramach Festiwalu Metropolia jest Okey w 2010r., a rok później występ na Festiwalu Kobiecej Twórczości Kobieca Transsmisja w Krakowie. Efektem współpracy nowego składu zespołu było nagranie piosenek, które w 2014r. ukazały się na płycie
AOEIUX.

rock / punk - koncerty w Trójmieście


Oczi Cziorne.. ich niespokojne dusze ciągle nie pozwalają im powiedzieć dość, opowiada się o nich różne historie, że to pierwszy polski girsl band, legendarna formacja , smutne kobiety, legenda trójmiejskiej sceny niezależnej. W trakcie ponad 30 letniej działalności zespołu w składzie Oczi Cziorne wystąpiło 14 kobiet oraz przewinęło się 28 mężczyzn. Wydane zostały 2 CD, 1 EP, piosenki Oczi Cziorne ukazały się na 2 składankach. Nakręcono 6 klipów, 1 program TV, zespół zaistniał w 3 filmach dokumentalnych, 3 książkach i widnieje w ekspozycji muzeum Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie. Ich piosenki to ciągle mieszanka jazzu, swingu, elementów muzyki pop i teatralnej awangardy, to ciągle akustyczne instrumentarium, to ciągle niebanalne, poetyckie teksty. To kobieca muzyka nie tylko dla Pań!
Od 2011r. stały skład zespołu tworzą:
Jowita Cieslikiewicz instrumenty klawiszowe
Anna Miądowicz flet, śpiew
Maja Kisielińska śpiew
Maciej Jeleniewski gitara basowa
Michał Gos - perkusja
ostatnio wspiera zespół wokalnie
Sylwia Jasnoch

Szklane Oczy
Szklane Oczy to Ania, Aga i Justyna wokal z gitarą, bas i perkusja. Grają rocka inspirowanego polskim punkiem, poezją romantyczną i psychodelią.
Lubią koncertować i dużo koncertują dziewczyny zagrały między innymi podczas festiwali Opener, Soundrive, Ars Cameralis, Enea Spring Break, Stacja Wolimierz, grały też w Hipnozie, w P23, na katowickim rynku, na 50 urodzinach Spodka, w czynnej elektrowni, w zoo, w porcie, w więzieniu (dla osadzonych). Grały też w Czechach (Ostrawa, Brno, Czeski Cieszyn) oraz we Francji (Roubaix).

Zostały uznane za jedne z 10 najciekawszych nowych twarzy w polskiej muzyce - nagroda Sanki Gazety Wyborczej. Ich piosenki można było usłyszeć w 2018 r. na antenie Trójki zagrały w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, dostały się do pierwszej dziesiątki programu Start NaGranie (z 1420 zespołów). Dziewczyny są laureatkami konkursu Dzielnica Brzmi Dobrze - zdobyły patronat Katowic Miasta Muzyki UNESCO.
W 2020 ukazała się ich debiutancka płyta "rzeczywistość". Właśnie pracują nad winylem z nowymi utworami, który wyda Antena Krzyku.

"(...) Ania Grąbczewska śpiewa z manierą nadąsanej nastolatki, która robi łaskę rodzicowi lub nauczycielowi, że w ogóle z nim rozmawia, skoro ma tyle ważniejszych rzeczy na głowie - może na przykład śnić na jawie, 'zwalczać tę fałszywą rzeczywistość'. Chwilami jest to punkowo jazgotliwe, innym razem ogniskowo banalne, zawsze wdzięcznie naiwne. Zabawne, ale nie głupie: 'Zgubiłam wszystkie pieniądze, nie mam pieniędzy, nie mam jak zapłacić za lody/Co mam robić?/ Słońce wybuchnie, a ja już nie będę tego widzieć, bo już będę w trumnie/Co mam robić?'. Czy więc warto sięgnąć po tę płytę? Oczywistość." Jarek Szubrycht, Gazeta Wyborcza
Członkinie Szklanych Oczu odrobiły pracę domową z historii rocka, ale ich brzmienie bynajmniej nie jest archaiczne czy mimetyczne. Dominują w nim luz, który okazjonalnie potrafi przemieniać się w chaos; wahania dynamiczne od wyciszającego nucenia pojedynczej sylaby po zadziorne krzyki i przede wszystkim autentyczność. Jarosław Kowal, Soundrive