stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Sztuka Fotografowania - spotkania, wykłady i warsztaty Opinie (8)

Sztuka Fotografowania to seria spotkań z czołówką polskiej fotografii - osiem intensywnych weekendów (130 godzin) wykładów i warsztatów, prowadzonych przez 26 fotografów i specjalistów w gdańskiej Sztuce Wyboru.Do projektu zostali zaproszeni fotografowie charakterystyczni, z imponującym dorobkiem oraz ważnymi publikacjami, zdobywcy nagród w konkursach krajowych i międzynarodowych, którzy często, w tym co robią, idą pod prąd i jednocześnie wytyczają nowe trendy w dziedzinie fotografii.Wykładowcami podczas Sztuki Fotografowania będą: Michał Szlaga, Kacper Kowalski, Filip Springer, Dominik Werner, Tomasz Wiech, Jan Rogalo, Karolina Jonderko, Joanna Kinowska, Paweł Klein, Bartek Klus, Tomasz Lazar, Rafał Malko, Maciej Moskwa, Przemysław Pokrycki, Agnieszka Rayss, Tomasz Albin, Renata Dąbrowska, Mikołaj Długosz, Jacek Fota, Daniel Frymark i Agnieszka Wrześniak i in.Podczas Sztuki Fotografowania odbędą się zajęcia teoretyczne i praktyczne o tematyce: fotografia prasowa, reportażowa i dokumentalna, inspiracje, wybór tematu, przegląd portfolio uczestników, narracja i projekty długoterminowe, archiwalne i archeologiczne aspekty fotografii, fotoedycja, fotografia lotnicza oraz fotografia z wykorzystaniem dronów, nudna fotografia i food porn, portret i fotografia studyjna, fotografia jako narzędzie poznawcze, fotografia sportowa i ślubna, warsztaty z fotografii komórkowej, fotografia przyrodnicza, prawo autorskie i prasowe a internet.

W styczniu 2018 r. w Sztuce Wyboru odbędzie się wystawa najlepszych fotografii wykonanych przez uczestników Sztuki Fotografowania podczas trwania kursu.

Harmonogram:
Zajęcia będą odbywać się w soboty i niedziele (w godz. 9:00/10:00 - 18:00/19:00) w wybrane weekendy września, października, listopada i grudnia 2017 w Sztuce Wyboru w Gdańsku. Zapisy na kurs potrwają do 25 sierpnia.
Cena kursu: 950 zł za 1 weekend

Kontakt: info@sztuka-fotografowania.pl Magda Kalisz: 885 885 200 Renata Dąbrowska: 507 093 864

Inicjatorkami Sztuki Fotografowania są Magdalena Kalisz - współtwórczyni Sztuki Wyboru w Garnizonie Kultury, współautorka subiektywnych przewodników "Ogarnij Miasto", organizatorka wydarzeń kulturalnych, właścicielka i kuratorka galerii Sztuka Wyboru oraz Renata Dąbrowska - fotografka i fotoreporterka "Gazety Wyborczej", laureatka nagród głównych w konkursach Grand Press Photo (2012), BZ WBK Press Foto (2015), Gdańsk Press Photo (2009, 2012) i Stowarzyszenia Fotoreporterów (2017), autorka albumu "Ja, Renata Dąbrowska - 100 portretów" (2012).