We wtorek, 23 października odbędzie się w Zatoce Sztuki niezwykły koncert. W jesienny wieczór przestrzenie sopockiego centrum kulturalno-artystycznego wypełnią niepowtarzalne dźwięki. Wystąpi trio TRC będące owocem spotkania improwizujących muzyków: irlandzkiego perkusisty jazzowego - Conora Murraya oraz dwóch rodzimych improwizatorów - Tomka Gadeckiego oraz Rafała Mazura.
To, co najistotniejsze i najpiękniejsze w improwizacji, to jej ulotność, nieprzewidywalność, poczucie wyjątkowości koncertu, w czasie którego komponowanie jest tożsame z wykonaniem, a odbiorca wie, że uczestniczy w czymś niepowtarzalnym, co w danej formie istnieje tylko ten jeden raz. Kiedy do tego pojawia się trójka muzyków, których wspólne spotkanie na scenie to także wydarzenie niecodzienne, pewnym jest, że mamy do czynienia z unikatem. I to unikatem wysokiej próby, bo każdy z członków TRC może pochwalić się imponującym dorobkiem artystycznym.
jazz - koncerty w Trójmieście
Conor Murray jest jednym z najbardziej cenionych perkusistów jazzowych w Irlandii. Już dwie dekady koncertuje jako improwizator i perkusista sesyjny, gra i nagrywa z wieloma artystami, w tym Sinead O'Connor czy Eddie Readerem. Z rozmaitymi projektami słuchany jest na całym świecie, a jako sideman nagrał ponad 20 płyt.
Rafał Mazur (gitara basowa) to muzyk-filozof. Jego swobodna improwizacja na akustycznej gitarze basowej jest głęboko zakorzeniona w chińskiej filozofii, muzyk czyni z taoizmu mocną podstawę do osiągnięcia postawy improwizatora, za chińskimi filozofami twierdzi, iż najważniejszy w kwestii kreacji spontanicznej oraz adekwatnej reakcji na nieprzewidziane sytuacje jest stan umysłu. Efektem jego pracy i artystycznych poszukiwań, jest między innymi pierwsza płyta muzyki swobodnie improwizowanej na akustycznej gitarze basowej solo - "Sonor Forms".
Tomasz Gadecki (saksofon) to muzyk, który ostanie lata poświęcił szeroko rozumianej muzyce improwizowanej. Swoją miłość do muzyki zaczął pielęgnować już w dzieciństwie - grał na puzonie w orkiestrze dętej. Jednak to saksofon był marzeniem, które zaczęło się realizować w szkole średniej. Fascynacja jazzem to okres studiów. Mówi o sobie "wieczny poszukiwacz prawdy do ostatniego dźwięku". W rozmaitych projektach laureat wielu konkursów, bywalec festiwali w Polsce i Europie. Od 2007 roku połowa duetu Olbrzym i Kurdupel, tworzonego z Marcinem Bożkiem. To z nim wydaje pierwszą autorską płytę z muzyką improwizowaną pod tytułem "Frrrrrrrrrr...", a rok 2012 to wydanie kolejnego krążka - "Six Philosophical Games". Współpracował z Mikołajem Trzaską, Piotrem Manią, Jackiem Mazurkiewiczem, Marcinem Zabrodzkim. Członek takich składów jak: Ikenga Drummers, Contemporary Noise Sextet, Dreadles Lions, Walkirie Dęte Zwierzęta I inne.