TABLAO FLAMENCO to tradycyjny pokaz muzyki i tańca flamenco na wzór andaluzyjskich tablaos flamenco. W Hiszpanii koncerty takie organizowane są w małych przestrzeniach tak aby można było zasmakować tej sztuki z bliska, na wyciągnięcie ręki, poczuć drżenie podłogi, dźwięki gitary i śpiewu. W tym duchu powstało Tablao w Gdańsku, gdzie w kameralnym miejscu może podziwiać flamenco i poczuć się jak w Hiszpanii.
Wystąpią profesjonalni artyści flamenco, koncertujący w Polsce i za granicą:
folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście
Anna MendakTancerka orientalna i flamenco, instruktorka tańca, artystka sceniczna biorąca udział w wielu projektach tanecznych i muzycznych, jedna z najbardziej znanych i aktywnych polskich tancerek flamenco i orientalnych. Występuje na scenie nie tylko solo, ale przede wszystkim w różnych składach muzycznych w wielu miastach w Polsce i za granicą, prowadzi warsztaty taneczne, zasiada w jury konkursów tanecznych. Od ponad dwudziestu lat występuje na scenie, dając niezliczoną ilość występów w obu uprawianych przez siebie stylach tańca. Prowadzi warsztaty taneczne na zaproszenie wielu szkół tańca i festiwali w Polsce i zagranicą, wielokrotnie gościła jako wykonawczyni i pedagog m. in. na: Międzynarodowy Letni Kurs Gitary w Krzyżowej, Łódzki Festiwal, Flamenco, Festiwal Flamenco "Duende", Festiwal Nova Orient, Międzynarodowy Letni Festiwal Tańca "Lądeckie Lato Baletowe", Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ewy Wycichowskiej "Dancing Poznań", Międzynarodowy Festiwal Tańca Jazzowego w Kielcach. Przez kilka lat była dyrektorem artystycznym Festiwalu Tańca Orientalnego "Nova Orient" w Katowicach. Występowała na wielu cenionych Festiwalach gitarowych i tanecznych w Polsce i za granicą. Zainteresowanie tańcem łączy z innymi wielkimi pasjami i dzięki temu w 2005 roku ukończyła psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim z pracą magisterską pt. "Wpływ tańca na poczucie jakości życia". Interesuje ją terapeutyczny wpływ tańca na ciało i duszę człowieka, taniec jako narzędzie autentycznej autoekspresji oraz droga do odnalezienia siebie i swojej kobiecości. Realizuje projekty taneczne i psychologiczne wspierające osoby niepełnosprawne, jest częstym gościem audycji radiowych i telewizyjnych, pisze artykuły i nagrywa podcasty. Przez trzy lata pracowała dla TVP Polsat i TVP 2 nagrywając programy dla dzieci i młodzieży: "Pamiętnik dzieci" i "Studio Truskawkowe", pracowała jako choreograf dla egipskiego serialu: "Arabic Nights" emitowanego w telewizji arabskiej, jest jedną z najbardziej znanych i cenionych tancerek flamenco i orientalnych w Polsce.
Marysia Światłoń śpiewaczka flamenco. Naukę śpiewu flamenco rozpoczęła na zajęciach z polskimi i hiszpańskimi nauczycielami, a potem doskonaliła swój głos poprzez rozmaite warsztaty i indywidualne lekcje. Ma za sobą również edukację w madryckiej szkole teatralnej Réplika. Występowała z wieloma polskimi i hiszpańskimi artystami, brała także udział w I Międzynarodowym Festiwalu Flamenco Puro w Atenach. Stworzyła swoją autorską audycję "Flamenco" na antenie JAZZKULTURY. Obecnie mieszka w Andaluzji, w Jerez de la Frontera.
Michał Czachowski (ur. 22 sierpnia 1974 w Gliwicach) - polski gitarzysta flamenco, architekt i publicysta. Autor folkowej płyty Indialucia. W 2004 oraz 2005 został uznany przez pismo Gitara i Bas najlepszym gitarzystą flamenco. Jego debiutancki album został nagrodzony nagrodą Wirtualne Gęśle oraz Folkowy Fonogram Roku i został nominowany do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka 2006. Album wydany był również w 2007 w USA i dotarł do 2. miejsca wśród najlepszych albumów world music. Założyciel zespołu muzyki flamenco Viva Flamenco oraz międzynarodowego projektu Indialucia. W obu składach nagrywał dla stacji telewizyjnych i radiowych oraz muzykę do filmów Święci z Bostonu 2: Dzień Wszystkich Świętych i "Naked in Ashes". Współpracował z takimi wykonawcami i zespołami jak: Eduardo el Clavijo, Teo Barea Muñoz, Carlos Troya, Maite Saez, Ricardo Espinosa, Rafael Cortés, Gerardo Nuñez, Rafael Cuen Garibi, Pierluca Pineroli, Domingo Patricio, David Huertas, L. Subramaniam, Kavita Krishnamurti, Keith Peters, Pratap Pawar, Avaneendra Sheolikar, Sandesh Popatkar, Prasad Khaparde, Giridhar Udupa, Steven Day, Pravin Godkhindi, Purbayan Chatterjee, Stephen Devassy, Ernie Watts, Vishwa Mohan Bhatt, Mukesh Sharma, Emam, Marek Bałata, Paweł Kukiz, Blue Café, Maria Pomianowska, Leszek Możdżer, Marcin Wyrostek oraz Tercet Egzotyczny.
Grzegorz Ziętala Cajonista. Jeden z pierwszych ludzi w Polsce, którzy profesjonalnie zajęli się sztuką flamenco. Współpracował z większością polskich muzyków flamenco oraz wieloma artystami z Hiszpanii. Dzięki licznym pobytom w Andaluzji osiągnął mistrzostwo w grze na cajonie zarówno w tradycyjnym, jak i nowoczesnym stylu flamenco.