Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Tajemnica kina (5 opinii)

teatr lalek teatr dla dzieci
kasy:
58 341-94-83, 601-628-377
wystawia:
Miejski Teatr Miniatura
czas trwania:
1 godz. 20 min, (1 przerwa)
data premiery:
8 listopada 2012
7.4
48 ocen
Twoja ocena to: 5
Lasse i Maja znowu na tropie. Tym razem rozwiązują zagadkę skradzionych psów. Te same lalki bohaterów co w "Tajemnicy diamentów", identyczny pomysł scenograficzny i koncepcja całości i... podobna satysfakcja ze spektaklu. Wartka akcja i umiejętność łączenia planu żywego z lalkowym i obrazem wideo.
Martin Widmark
Tajemnica kina

Tłumaczenie: Barbara Gawryluk
Dla dzieci od lat 6.

Teatr Miniatura rozpoczął realizację serialu teatralnego dla dzieci 15 kwietnia 2012 roku światową prapremierą teatralnej adaptacji "Tajemnicy diamentów", pierwszej z bestsellerowej serii książek detektywistycznych dla dzieci szwedzkiego autora Martina Widmarka. Seria "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai" opowiada o dwójce przyjaciół z klasy, Mai i Lassem, którzy zakładają agencję detektywistyczną i pomagają rozwiązywać zagadki w fikcyjnym miasteczku Valleby.

Ty razem przygotowana jest prapremiera kolejnej książki z bestsellerowej serii Szweda Martina Widmarka - "Tajemnica kina" będzie drugim odcinkiem serialu teatralnego, zainaugurowanego Tajemnicą diamentów.

Lasse i Maja wraz z widzami mają nową zagadkę do rozwiązania - ktoś kradnie psy mieszkańców miasteczka Valleby i żąda za nie ogromnych okupów. Wśród poszkodowanych jest też sławna aktorka Iva Ross, która przyjechała do kina Rio na pokaz najnowszego westernu "Gwiżdżący Kowboj". Zagrała w nim wraz ze swoim psem Karlem Filipem. Właściciele psów są zrozpaczeni, a policja bezradna. Przestępca jest niezwykle sprytny. Jedyny ślad, jaki zostawia, to list z żądaniem okupu. Komisarz policji zmuszony jest prosić o pomoc Maję i Lassego.

W kolejnej odsłonie teatralnego serialu widzowie nie tylko zobaczą rejestrowaną kamerą akcję na makiecie Valleby projektu Dariusza Panasa, ale wreszcie zajrzą do jednego z budynków. Na potrzeby tego spektaklu została misternie przygotowana makieta wnętrza kina Rio. W kinie będzie wyświetlany film animowany autorstwa reżysera spektaklu Ireneusza Maciejewskiego i scenografa Dariusza Panasa, a na ścianach zawieszone są plakaty i zdjęcia, które regularnie będą zmieniane - jak w prawdziwym kinie. Pojawią się postaci znane z poprzedniej części, ale poznamy również innych mieszkańców miasteczka Valleby. Twórcy spektaklu twierdzą, że niektórzy mieszkańcy podobni są do gwiazd kina.

Seria "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai" jest międzynarodowym bestsellerem, przetłumaczonym na ponad 20 języków. Martin Widmark od 2004 roku co roku otrzymuje nagrodę Bokjuryn (szwedzką nagrodę literacką, zorganizowaną tak, że ponad 50 000 dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 19 lat głosuje na swoje ulubione książki) w kategorii wiekowej 7-9 lat. Jest najczęściej wypożyczanym autorem w Szwecji, zdetronizował w tym względzie nawet legendarną Astrid Lindgren.

Adaptacja i reżyseria: Ireneusz Maciejewski
Scenografia i lalki: Dariusz Panas
Muzyka: Old Time Radio
Asystent reżysera: Jakub Ehrlich
Inspicjent: Zbigniew Okęcki

Obsada:
Lasse - Jakub Ehrlich
Maja - Wioleta Karpowicz
Zorban, Złodziej - Piotr Kłudka
Komisarz, Teodor - Jacek Majok
Iva Ross, Sprzedawca słodyczy, Złodziej - Hanna Miśkiewicz
Panna Lund, Złodziej - Magdalena Żulińska

Recenzja Trojmiasto.pl