Festyn był doprawdy wspaniały. Na skraju lasu rozbijano namioty, w których można było zjeść i wypić wszystko, czego dusza zapragnęła. Do dyspozycji panów z miasta oddawano wspaniały namiot, w którym serwowano kanapki obłożone solą i serem szwajcarskim, do tego porto albo sherry. Poza namiotami funkcjonowały mobilne restauracje pod gołym niebem, albo raczej pod dachami bukowego listowia.
Można było spacerować po parku, brać udział w zabawach wygrać coś albo przegrać, tańczyć i śpiewać a na koniec dnia następował moment kulminacyjny na który czekali wszyscy? Na co czekali w czasie zabaw w Jaśkowej Dolinie mieszkańcy 100 lat temu. Na czym polegał najważniejszy konkurs z nagrodami? Jakie były zabawy i gry. Jak wyglądały restauracje i kawiarnie rozrzucone na wzgórzach Jaśkowej Doliny? Czy pomorski kawior był smakołykiem? Gdzie serwowano najlepsze alkohole? Jak wyglądała gdańska kuchnia 100 lat temu. Poszukamy śladów tych miejsc i ich opowieści. A wszystko to na wzgórzach Jaśkowej Doliny.
Plan spotkania:1. Festynowa Łąka o miejscu słynnych ognisk słynnego festynu ze słynnym słupem.
2. Cafe Forsthaus na kawę i na tenisa. Tak zapraszano tu kiedyś.
3. Café Zinglershöhe wszystko tu było naj! Najpiękniejszy widok z najpiękniejszego tarasu i najlepsze potrawy i trunki.
4. Teatr leśny i Diabelski Mostek jak zdobyć wymarzony bilet?
5. Café Königshöhe o kawiarni z widokiem.
6 Cafe Schröder o zbiórce pięciu srebrnych groszy.
7. POTWORNE LUB CUDOWNE NARODZINY jakie dziwy można było zobaczyć na jarmarkach, festynach i zabawach okolicznościowych.
Informacje:Koszt udziału w spotkaniu:
35 zł/os. Dzieci 10 18 lat: 20 zł/os.
Płatne przelewem przed spacerem (co najmniej 48 godz.).
Gotówka (jeśli są miejsca) na zbiórce 45 i 25 zł dla dzieci.
Zbiórka: Parking Jaśkowa Dolina 80 naprzeciwko wejścia do Teatru Leśnego.