Tajemnice gdańskiej szafy oprowadzanie kuratorskie po wystawie Muzeum Narodowe w Gdańsku / Oddział Sztuki Dawnej Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Tajemnice gdańskiej szafy oprowadzanie kuratorskie po wystawie

Zapraszamy na oprowadzanie z kuratorem po wystawie pt. Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki.

W gdańskiej kamienicy mieszczańskiej najbardziej reprezentacyjnym wnętrzem była sień. Najokazalszym meblem w sieni była szafa. Jakie skrywała tajemnice? Na niedzielnym spotkaniu prześledzimy rozwój szafy od XVI do XVIII wieku. Przyjrzymy się rozwiązaniom konstrukcyjnym, użytym materiałom, formom dekoracji. Porównamy wyroby miejscowe z niderlandzkimi. Może nawet zajrzymy do środka

W niedzielę 8 maja o godz. 13.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu oprowadzań kuratorskich, podczas których twórcy stałej ekspozycji w Oddziale Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Gdańsku nakreślają jej nowe, różnorodne konteksty.

Tym razem po wystawie będzie oprowadzać Lech Łopuski historyk sztuki, opiekun zbiorów Pracowni Mebli i Rzeźby Oddziału Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Gdańsku. Obecnie pracuje nad katalogiem mebli oraz dawnych zegarów ze zbiorów Muzeum Narodowego w Gdańsku. Interesuje się historią kolekcji muzealnej i dawnym wyposażeniem domów mieszczańskich.

Informacja o biletach

piątek – dzień bezpłatny
normalny – 15 zł
ulgowy – 10 zł
dzieci i młodzież 7 – 26 lat – 1 zł
bilet rodzinny, do 2 osób dorosłych (rodzice, opiekunowie) i dzieci do 18 lat – 20 zł