stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Take It Easy | premiera płyty Ludmiła

Ludmiła to szósta płyta w dorobku Take It Easy grupy, poruszającej się w stylistyce swingu, którego to i na tym albumie poświęconym dokonaniom Ludmiły Jakubczak, również nie zabrakło. Zespół, tworzony przez weterana polskiego jazzu saksofonistę Przemka Dyakowskiego oraz wybitnie utalentowanych, trójmiejskich jazzmanów, zaprezentuje swoje najnowsze wydawnictwo na koncercie w Gdyni.

jazz
Kup bilet
lis 8

środa, g. 20:00

Gdańsk,

 (1 opinia)

jazz
Kup bilet
lis 26

niedziela, g. 20:00

Ludmiła Jakubczak to wokalistka, o której zdecydowanie warto pamiętać. Popularna w latach pięćdziesiątych XX wieku, zginęła tragicznie w 1961 roku, mając zaledwie 22 lata. Pozostawiła po sobie wiele pięknych utworów od zaczynającej jej karierę Alabamy, po najpopularniejszy przebój Gdy mi ciebie zabraknie. 62 lata po jej śmierci, Przemek Dyakowski wraz Take It Easy postanowił przypomnieć niektóre z piosenek tej niezwykłej artystki. Zespół, wykorzystując stylistykę swingową, czyli swój znak rozpoznawczy, podjął próbę nadania kompozycjom Jerzego Abratowskiego, Hanny Skalskiej czy Władysława Szpilmana nieco innego koloru, zachowując jednak ogromny szacunek do oryginałów. Wspaniałe teksty utworów Jakubczak napisane przez Kazimierza Winklera, Agnieszkę Osiecką czy Kazimierza Szemiotha mają się, nawet w XXI wieku, znakomicie i wespół z doskonałą muzyką, wciąż robią niezwykłe wrażenie. Tworzą bowiem nastrój, który trudno na co dzień odnaleźć w pędzącym, chaotycznym świecie.

jazz - koncerty w Trójmieście


Jakie piosenki będzie można usłyszeć podczas koncertu?
Ciekawe, co w te Wakacje z deszczem może nas spotkać w Dziwnym kiosku? Może ktoś, w odpowiedzi na nasze: Powiedz coś miłego, powie Szeptem: Dla ciebie kolczyki gwiazd? A może będzie szansa, aby wypić Dwie szklaneczki wina, gdy na niebie pojawi się Żurawi klucz i Gdy mi ciebie zabraknie? Jedno jest pewne: na końcu będzie trzeba zawołać Do widzenia, Teddy.

Skład koncertowy:
Joanna Knitter - śpiew
Przemek Dyakowski - saksofon sopranowy
Wojciech Staroniewicz - saksofon tenorowy
Artur Jurek - organy Hammonda, piano
Dominik Bukowski - wibrafon
Janusz Mackiewicz - kontrabas
Maksymilian Kreft - perkusja
Darek Herbasz - saksofon tenorowy

Start koncertu: 20:00 (wstęp od: 19:30)

Sponsorzy: Miasto Gdynia | Akcja Anima | Port Gdynia
Organizatorzy: Podwórko.art | Klub Ucho
Patroni medialni: Jazz Forum | trojmiasto.pl

(fot. Marcin Storma)