stat
Impreza już się odbyła

Rumba kubańska to nie tylko taniec, ale i muzyka, powstałe w wyniku połączenia elementów pochodzenia hiszpańskiego oraz wpływów afrykańskich

w każdy poniedziałek (do 17.06), g. 18:00

Za miejsce pochodzenia uznaje się zachodnią część Kuby, szczególnie prowincję Matanzas, a dokładniej miejsca, w których rezydowała skromna czarna ludność, koszary, okolice cukrowni i obszarów portowych. Jej piosenka ma strukturę naprzemienną między solistą i chórem, a towarzyszy jej polirytmia, początkowo wygrywana z użyciem przyrządów, które mieli pod ręką, takich jak drewniane szuflady, łyżki lub butelki. Instrumentarium początkowo udoskonalono dzięki włączeniu konga. Spośród typowych instrumentów używanych obecnie - oprócz clave, bongo, cencerro, caja china, macho i quinto; funkcja improwizacji zarezerwowana została dla quinto i bongo, w rytm których tancerze, tzw. "rumberos" nawiązują dialog, odpowiadając swoim ruchem, na to, co dzieje się w muzyce. Właśnie ta forma dialogu przyczyniła się do zapewnienia spektakularności Rumbie, która jest niezwykłym improwizowanym spektaklem, wyrażonym w jednym z trzech podstawowych wariantów (Yambú, Guaguanco i Columbia).

Prowadzący:
Guille Denis Gustav

Rodowity kubańczyk, od dziecka urzekający swoją salsą, w swoim repertuarze prezentuje również pozostałe tradycyjne tańce kubańskie, takie jak Rumba, Son, Guaracha, Mozambique, Pilon, Conga, Cha cha cha, jak i nowocześniejsze rytmy  - Timba, Reggaeton.
W jego duszy nieustannie gra muzyka, a jego taniec to połączenie gracji, radości i zmysłowości, którymi ujmuje otoczenie.
Laureat nagród Premio de Oro en Concurso Provincial de Musica Instrumental i Premio Provincial de la Danza w Santa Clara, Kuba.
Na Kubie był członkiem La Compania Artistica Danzaria "5 de Diciembre", 2015-2016 tańczył dla Compania de Danza Narciso Medina oraz Compania de Danza Habana Queen Group. Występuje formacjach tanecznych w Trójmieście i poza nim, a także na międzynarodowych festiwalach: Deakocan Sopot,  El Sol Festival w Warszawie czy Salsa Meeting Mediolan. Obecnie również zobaczyć go można w Teatrze Muzycznym w Gdyni.
Uwielbia pracę z ludźmi, a przekazywanie wiedzy jest jego pasją. Zaraża uśmiechem, dzięki swojej energii i charyzmie motywuje do nauki, a taniec staje się przyjemnością.
Łatwość nawiązywania kontaktu z publicznością oraz sympatia, jaką  darzą go uczestnicy zajęć, tworzą niezapomnianą atmosferę i pozwalają wskoczyć na kolejne poziomy tanecznego wtajemniczenia.

Zapraszamy serdecznie!

9 listopada, sobota
g.14:00-17:00

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    90 zł
 Obowiązują zapisy:
mailowo: centrum@jogapilates.pl,
telefonicznie:
Recepcja 507 154 782,  884 886 621, 505 578 222
lub osobiście w recepcji studia.