Taran Trio Nadbałtyckie Centrum Kultury Gdańsk Sprawdź!
stat

Uwaga! Impreza już się odbyła

Taran Trio

folk / etno / world

termin
kwi 24
środa Godz. 18:00, - 19:30
miejsce NCK
adres Gdańsk, Korzenna 33/35 (Ratusz Staromiejski)
bilety
wstęp wolny

Zapraszamy na koncert białoruskiego zespołu "Taran Trio", uznawanego obecnie za największą sensację muzyki folkowej z tego kraju. Nie jest to dziwne ponieważ liderem jest akordeonista Anatol Taran - zdobywca wielu nagród na międzynarodowych konkursach poświęconych temu instrumentowi.

Skład dopełniają dwaj utalentowani muzycy:
Hovhannes Avanesyan (grający na co dzień w zespołach Morfe i H.A. Quartet) / perkusjonalia
Sasha Efimov (Egor Zabelow Trio, Morfe i H.A. Quartet) / gitara basowa

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Zainteresowania muzyczne zespołu rozciągają się od tradycyjnego folku aż po awangardowy jazz.

Koncert jest częścią Festiwalu Kultury Białoruskiej na Pomorzu

Festiwal Kultury Białoruskiej na Pomorzu - cykliczna impreza kulturalna odbywająca się od 2012 roku na Pomorzu (w. pomorskie, zachodniopomorskie i kujawsko-pomorskie), której towarzyszą koncerty wybitnych białoruskich orkiestr, solistów, gościnne występy polskich zespołów, gwiazd estrady, konferencje przybliżające białoruską historię, kulturę i tradycje ludowe. Festiwale odbywają się raz do roku na przełomie kwietnia i maja i trwają zazwyczaj od 5 do 8 dni. Organizatorzy Festiwalu współpracują z wieloma państwowymi polskimi i białoruskimi instytucjami kultury, samorządami oraz agencjami artystycznymi. Główną ideą Festiwali Kultury Białoruskiej na Pomorzu jest budowanie wielopłaszczyznowej integracji, opartej na mentalnej, obyczajowej i kulturalnej wymianie dóbr.

Środkami realizacji tej idei stają się cykliczne przedsięwzięcia muzyczno-kulturalne o zasięgu międzynarodowym. Jednym z głównych zadań Festiwalu Kultury Białoruskiej jest ocieplenie stosunków, przełamywanie stereotypów oraz budowanie mostów pojednania. Działania te są możliwe dzięki stosowaniu narzędzi z zakresu szeroko pojętej sztuki, która ze swej natury jest apolityczna i stoi ponad podziałami. Głównymi filarami cechującymi wszystkie edycje FKB na Pomorzu są: 1. wysoki poziom wykonawczy 2. wysoka wartość artystyczna prezentowanych dzieł.

Głównym organizatorem festiwalu jest Fundacja Rozwoju Artystycznego i Współpracy Międzynarodowej MSM UNICUM.