stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Dostępna na miejscu oferta edukacyjna szkół wyższych z całej Polski i niemal wszystkich uczelni województwa pomorskiego. Oferta kursów maturalnych, językowych i szkół pomaturalnych. Spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej na temat matur, matury próbne oraz inspirujące wykłady. Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego, w czasie których będzie można zwiedzać Bałtycki Kampus UG w Gdańsku Oliwie oraz Sopocie. Zwiedzanie laboratoriów i pracowni, rozmowy z nauczycielami akademickimi i studentami, warsztaty, wykłady i pokazy doświadczeń - to oferta największych w regionie pomorskim targów edukacyjnych Akademia 2019.

lis 17

niedziela, g. 11:00 - 16:00

Gdańsk,
bilety 15 zł
gru 7-8

sobota - niedziela, g. 11:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Czas i miejsce: 19-20 marca 2019 (wtorek, środa) na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk, ul. Bażyńskiego 6, na terenie Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku Oliwie.

Targi AKADEMIA organizowane od ponad dwudziestu lat na Uniwersytecie Gdańskim to największa i najstarsza edukacyjna impreza targowa na Pomorzu. Kierowana jest przede wszystkim do uczniów, którzy podejmują decyzje związane z wyborem dalszej ścieżki kształcenia - kierunku studiów i uczelni - a także do nauczycieli i wszystkich zainteresowanych ofertą edukacyjną szkół wyższych z całej Polski.

Do dyspozycji odwiedzających są stoiska informacyjne największych uczelni wyższych z Pomorza i całej Polski oraz szkół pomaturalnych. Swoją ofertę zaprezentuje także Uniwersytet Gdański. W czasie rekrutacji na rok akademicki 2019/2010 Uczelnia oferuje ponad 80 kierunków studiów na wszystkich poziomach kształcenia, a w planach jest uruchomienie dziewięciu nowych: Informatyka o profilu praktycznym, Zarządzanie instytucjami służby zdrowia, Produkcja form audiowizualnych, Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, Ubezpieczenia - studia interdyscyplinarne, Criminology and criminal justice (studia w języku angielskim) Geografia fizyczna z geoinformacją, Geografia społeczno-ekonomiczna z elementami GIS oraz studia niestacjonarne Telemedycyna i projekty w ochronie zdrowia (Health care technology). Są to studia odpowiadające na potrzeby rynku, innowacyjne, uwzględniające współczesne cywilizacyjne wyzwania. Wszystkie łączy interdyscyplinarność, a nowe kierunki powstają we współpracy z ekspertami i przyszłymi pracodawcami. Studenci mają możliwość odbywania praktyk w najlepszych, profilowanych instytucjach i przedsiębiorstwach. Rekrutacja na wszystkie kierunki studiów na Uniwersytecie Gdańskim rusza 20 czerwca 2019 roku.

Ważną i cenioną przez uczniów oraz nauczycieli pomorskich szkół częścią Targów AKADEMIA są spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, którzy udzielają szczegółowych informacji i odpowiadają na najtrudniejsze pytania dotyczące matur. Odbędą się także próbne matury, w tym roku z języka polskiego, matematyki, biologii, geografii i chemii, a także testy diagnostyczne dla uczniów klas drugich szkoły średniej. To ostatni moment, aby poznać swoje możliwości i niedociągnięcia tuż przed prawdziwymi egzaminami w maju. Nie zabraknie ciekawych spotkań: z psychologiem Katarzyną Zapał na temat zarządzania stresem (taka wiedza na pewno przyda się tuż przed egzaminami); z ekspertami Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku, którzy m.in. podpowiedzą jak napisać idealne CV, aby się wyróżnić i jak się zaprezentować w czasie rozmowy kwalifikacyjnej oraz Joanną Siedzińską z Młodzieżowego Biura Pracy OHP, która wygłosi wykład pt. "Program EURES - jak uniknąć niebezpieczeństw związanych z wyjazdem za granicę?".

Stoiska targowe dla zwiedzających będą czynne w godzinach 09.00-14.00. Wstęp na targi jest wolny.
Szczegółowe informacje na stronie: www.targiakademia.pl

Czekają na Was:
- próbne matury: https://targiakademia.pl/probne-matury-z-indexem/
- wykłady OKE: https://targiakademia.pl/wyklady-oke/
- Dni Otwarte UG: https://targiakademia.pl/dni-otwarte-ug/
- planowanie ścieżki rozwoju: https://targiakademia.pl/planowanie-sciezki-rozwoju/

Pełna lista: https://targiakademia.pl/plan-stoisk/

W ramach Targów AKADEMIA 2019 odbędą się Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego. To znakomita okazja, aby zwiedzić jeden z najnowocześniejszych akademickich kampusów w Polsce - Bałtycki Kampus Uniwersytetu Gdańskiego. W przyjaznej atmosferze i w otoczeniu zielonych terenów uczniowie będ mogli poczuć się jak przyszli studenci. Będzie można odwiedzić wszystkie wydziały UG, wejść do najciekawszych pracowni, podejrzeć, co i jak mierzą, ważą i obserwują naukowcy, jak pracują studenci. Odbędą się warsztaty, otwarte wykłady, pokazy doświadczeń, zwiedzanie laboratoriów, pracowni, auli, sal dydaktycznych, a także wyjątkowych muzeów i wystaw.

PROGRAM DNI OTWARTYCH UG na stronie: https://targiakademia.pl/dni-otwarte-ug/

Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego będą obfitowały w atrakcyjne wydarzenia:

- Wydział Biologii proponuje ciekawe wykłady, warsztaty i spotkania, m.in. o mitach na temat mózgu, będzie można się dowiedzieć, czy czy Helicobacter pylori i Homo sapiens to długotrwały związek czy przygoda na jedną noc i zobaczyć na czym polega mutacja, przekonać się dlaczego "plastic nie jest fantastic" i wziąć udział w koncercie rock'n'rollowego zespołu Deadly Plants.

- Na Wydziale Chemii odbędą się m.in. warsztaty "Chemiczna podróż dookoła świata" oraz wykłady - "Chemia komputerowa - wirtualne eksperymenty", "Czy wiesz jak mnie znaleźć?" czy "Substancje niebezpieczne w chemii", będzie można odwiedzić laboratoria i pracownie.

- W nowoczesnym budynku Instytutu Biotechnologii UG (Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed) będzie można zwiedzić doskonale wyposażone laboratoria, pracownie oraz sale wykładowe, posłuchać wykładów o zagadnieniach biomedycznych, bio-molekularne i ich zastosowaniu w biotechnologii, a także przekonać się jak wygląda hodowla roślin in-vitro i jak naukowcy poprawiają jakość życia i zdrowia.

- Dzień otwarty na Wydziale Ekonomicznym to przede wszystkim zwiedzanie z przewodnikiem nowoczesnej bazy dydaktycznej, m.in. laboratorium danych finansowych Thomson Reuters, laboratorium tradingowego OSTC, czy Centrum Komputerowo-Egzaminacyjnego ACCA.

- Na Wydziale Filologicznym będzie można wziąć udział w warsztatach o języku rosyjskim, mentalności Rosjan, realiach współczesnej Rosji, kulturze rosyjskiej, warsztatach dot. tłumaczeń, konkursach, zawodach i konsultacjach.

- Na Wydziale Historycznym będzie można się dowiedzieć "Czy Wiedźmini istnieli naprawdę?..." "Czy Mona Lisa miała wąsy?...", "Jak budowano statki w nowożytnym Gdańsku?...", posłuchać opowieści uczestników wypraw na Syberię i do Hiszpanii, wziąć udział w warsztatach w formie gry nt. starożytności.

- Na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki będzie można poddać się badaniom w pracowni elektrofizjologii i dowiedzieć, jakie procesy zachodzą w ludzkim organizmie. Będzie można także spróbować swoich sił w e-sportach - strafingu, bunny-hoppingu i cj-jumpach, ale i "potrenować" umysł biorąc udział w grach logicznych. Nie zabraknie też pokazów zjawisk fizycznych i eksperymentów matematycznych.

- Wydział Nauk Społecznych proponuje podróż do krainy psychologii eksperymentalnej, poznanie języka migowego, szukanie odpowiedzi na pytanie - czy istnieje recepta na zdrowe i szczęśliwe życie? Będą także wykłady, m.in. o lobbingu politycznym i tajnikach świadomego kreowania wizerunku w sieci. 

- W czasie warsztatów na Wydziale Prawa i Administracji będzie można oskarżyć Ojca Chrzestnego albo Ala Capone, rozstrzygnąć kwestie prawne z Breaking Bad i dowiedzieć się, czy bohaterowie Marvela powinni ponieść odpowiedzialność karną? Atrakcją na pewno będzie zwiedzanie jedynego w Polsce Muzeum Kryminalistyki i symulacja rozprawy sądowej.

- Na Wydziale Zarządzania będzie można zostać mistrzem Excela, rozwinąć swoje umiejętności programistyczne i poznać tajniki rynku walutowego - dowiedzieć się od czego zależą kursy walut i w jaki sposób można inwestować i zarobić.

- Będzie można także zwiedzić jedna z najnowocześniejszych bibliotek w Polsce. Biblioteka Głowna UG zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem, odkrywanie magicznego świata książek i miejsc, w którym tysiące studentów spędzają dziesiątki godzin przygotowując się do kolokwiów i egzaminów. Pokoje cichej nauki, zbiory specjalne, a także aula senacka, w której ważą się losy uczelni - to tylko wybrane atrakcje.