Targi Plakatu Sztuka Wyboru Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Targi Plakatu

Po ciepło przyjętej kwietniowej edycji czas na kolejną! Pierwszego grudnia ponownie wypełnimy pierwsze piętro Sztuki Wyboru plakatami najzdolniejszych grafików i ilustratorów.

sty 31

niedziela, g. 10:00 - 17:00

Gdańsk,
lut 21

niedziela, g. 11:00 - 17:00

Gdańsk,
Zgłoszenia i informacje dla wystawców: sklep@sztukawyboru.eu

Wystawcy:

Mary Zaleska jest graficzką kreatywną i ilustratorką z Gdańska. Swoją edukację oraz doświadczenie zawodowe zdobyła w Nowym Jorku, z którego wróciła rok temu. Obecnie podróżuje i zdobywa nowe doświadczenia. Jej ilustracje ukazały się m.in. w magazynach Newsweek Polska i Charaktery.
instagram.com/maryzaleska

Offedirko absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Dziennikarstwa na UWM i Kulturoznawstwa na UG. Ilustratorka i projektantka graficzna. Tworzy m.in.
identyfikacje wizualne dla firm, okładki płyt, plakaty i oprawy graficzne wydarzeń kulturalnych. Jedna z organizatorek Ladies Wine & Design Trojmiasto.

Szymon Banek tworzy plakaty, ilustracje i projekty graficzne. W 2017 zajął II Miejsce w konkursie z okazji 40-lecia pracy twórczej Andrzeja Pągowskiego. W 2018 brał udział wystawie VII Międzynarodowe Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego w Oświęcimiu. Zarówno w życiu prywatnym jak i w artystycznych działaniach stawia na dowcip.

Hanna Kmieć - młoda ilustratorka z Gdańska. Jej ilustracje były publikowane w magazynach takich jak Zwykłe Życie czy Szjan. Zaraża uśmiechem i kocha pieski! ½ młodego duetu graficznego studio.kmicic

Więcej Piękna / Sylwia "Nikko" Biernacka Kolażystka, fotografka, rysowniczka. Pani wielu talentów, która z niejednego martwego punktu ruszyła po nowe. Wystawia swoje prace w kraju i zagranicą. Publikacje w prasie ("Polityka", "Wysokie Obcasy", "Tygodnik Powszechny", "Gazeta Wyborcza") oraz w książkach. Autorka indywidualnych projektów artystycznych, współuczestniczka projektów międzynarodowych. Głównym tematem jej zainteresowań twórczych jest zagadnienie tożsamości i przenikania czasów.

PADE SPACE - to młoda ilustratorka, która ukochała sobie uszlachetnianie swoich prac o złocenia czy folie holograficzne ale uwielbia również klasyczną ilustrację.
www.instagram.com/pade_space/

Ola Szpunar - autorka ilustracji do takich książek jak "Opowieści spod czereśni" oraz "Słoń w składzie porcelany". Tworzy piękne, kolorowe, bajkowe grafiki oraz ręcznie malowną ceramikę.
www.instagram.com/olaszpu/

Szast i Prast - w ich plakatach znajdziecie dużo koloru, energię i wielką pasję.
Roche to projektant graficzny z Gdańska. Opiera się na minimalizmie bawiąc się przy tym literą.
www.rochestudio.eu

Ania Piwnicka ilustratorka i graficzka z Gdańska. Swoją twórczość opiera na wykonywanych ręcznie ilustracjach, które przedstawia nie tylko na papierze, ale również na kurtkach, które maluje.
www.instagram.com/aniapiwnickaania-piwnicka.wixsite.com/aniapiwnicka

Ania Tatar - tegoroczna absolwentka grafiki na ASP w Gdańsku. Pasjonatka ilustracji oraz logotypu. Lubi eksperymentować z różnymi technikami od ilustracji cyfrowej, przez kolaż aż do form przestrzennych.
www.instagram.com/tataranja

Vera King zajmuje się projektowaniem graficznym, rysunkiem i realizacjami wielkoformatowymi. Wykorzystując opanowany warsztat graficzny koncentruje się na ilustracji. Projektuje ilustracje dla dorosłych, dzieci, plakaty, wydawnictwa eksperymentalne, identydikacje wizualne a nawet autorskie formy tatuażu. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych. Na co dzień jest pracownikiem dydaktycznym w na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku
---
Autorką plakatu reklamującego wydarzenie jest Iga Illustrations