Teatr na Święta Teatr Gdynia Główna Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Teatr na Święta

Miasto Gdynia serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców, którzy jeszcze nie mieli okazji być w Teatrze Gdynia Główna na przedświąteczny serial teatralny dla całych rodzin! Po raz z pierwszy w historii prezentujemy sceniczny tryptyk wg baśni Pierrea Gripariego, w reżyserii Ewy Ignaczak.

Rozpoczniemy chronologicznie Bajką o księciu Pipo i jego czerwonym koniku, następnie zaprezentujemy Bajkę o księżniczce Popi i smoku Tarabistraku, a cykl zakończymy tegoroczną premierą, czyli Bajką o Bajce. Szczęśliwym końcem. Po każdym spektaklu każdego z widzów i dużego, i małego zapraszamy na interaktywne gry teatralne, podczas których ukoronujemy Popi i Pipo, a także nauczymy się, jak spełniać marzenia nowo wymyślonego Bohatera.

Miasto Gdynia w przedświątecznej gorączce pragnie sprezentować mieszkańcom chwilę wytchnienia i zabawy w Teatrze Gdynia Główna. Do skorzystania z Teatru na święta gorąco zachęcamy całe rodziny, szczególnie te, które sporadycznie mają okazję korzystać z oferty kulturalnej Miasta.
Wejściówki na każdy ze spektakli (wraz z grą teatralną) w cenie 5 zł od osoby do nabycia w kasach Teatru Gdynia Główna i na teatrgdyniaglowna.interticket.pl.


Przebieg wydarzenia:

21 grudnia 2019r.
- g. 10.00 spektakl teatralny pt. Bajka o księciu Pipo i jego czerwonym koniku Teatru Stajnia Pegaza wg Pierrea Gripariego, w reż. Ewy Ignaczak (czas trwania 1 h)
- interaktywna gra teatralna z cyklu Teatr Pedagoga pt. Koronacja Pipo (czas trwania 45 min)
- g. 13.00 spektakl teatralny pt. Bajka o księżniczce Popi i smoku Tarabistraku Teatru Stajnia Pegaza wg Pierrea Gripariego, w reż. Ewy Ignaczak (czas trwania 1 h)
interaktywna gra teatralna z cyklu Teatr Pedagoga pt. Koronacja Popi (czas trwania 45 min)
- g. 16.00 spektakl teatralny pt. Bajka o Bajce. Szczęśliwy koniec Teatru Stajnia Pegaza wg Pierrea Gripariego, w reż. Ewy Ignaczak (czas trwania 1 h)
interaktywna gra teatralna z cyklu Teatr Pedagoga pt. Marzenia Bohatera (czas trwania 45 min)


21.12.2019 Godz. 10:00
Bajka o księciu Pipo i jego czerwonym koniku
wg HISTORIE DU PRINCE PIPO, DE PIPO LE CHEVAL ET DE LA PRINCESS Pierrea Gripariego w przekładzie Grażyny Szadkowskiej

reżyseria: Ewa Ignaczak
obsada: Ida Bocian, Łukasz Dobrowolski, Bartłomiej Sudak
światło i opracowanie muzyczne: Marzena Chojnowska

Teatr Stajnia Pegaza
Opowieść o księciu imieniem Pipo, który przemierza świat w poszukiwaniu swoich prawdziwych rodziców i pięknej, prostej rzeczywistości, której wspomnienie sięga lat dzieciństwa. Droga ta nie należy do łatwych, jednak tylko podjęcie związanych z nią wyzwań i miłość do rodziców, może doprowadzić Pipo do osiągnięcia celu. Bajka o Pipo to uniwersalna opowieść o dorastaniu, przemijaniu, wierności sobie i sile przyjaźni. Spektakl, w którym nie brakuje żywego tempa, urokliwej scenografii, a przede wszystkim dobrej zabawy, może być wspaniałą rozrywką dla całej rodziny. Forma spektaklu ruchomego pozwoli młodym widzom doświadczyć bliskiego obcowania ze sztuką i przekonać się, że granice wyobraźni sięgają znacznie dalej niż można by przypuszczać.

21.12.2019 Godz. 13:00
Bajka o księżniczce Popi i smoku Tarabistraku
wg HISTORIE DU PRINCE PIPO, DE PIPO LE CHEVAL ET DE LA PRINCESS Pierrea Gripariego w przekładzie Grażyny Szadkowskiej

scenariusz i reżyseria: Ewa Ignaczak
obsada: Ida Bocian, Małgorzata Polakowska, Jakub Grzybek, Piotr Mahlik
światło i opracowanie muzyczne: Marzena Chojnowska
Teatr Stajnia Pegaza

Jak znaleźć ukochanego, który pojawia się tylko w snach i jakim sposobem pokonać mocarnego smoka Tarabistraka?

Na te pytania będzie musiała znaleźć odpowiedź księżniczka Popi, główna bohaterka Bajki o księżniczce Popi i smoku Tarabistraku. Dzielna i odważna księżniczka przemierzy świat w poszukiwaniu swojego wyśnionego ukochanego, księcia Pipo i trafi do Schroniska dla Zabłąkanych Dzieci, które wyjątkowo trudno opuścić. A na horyzoncie tej trudnej podróży czai się jeszczeSmok. Bajka przybliży także postać ambitnego i surowego Króla, ojca Popi, który będzie chciał zmusić ją do wykorzystania unikalnego talentu. Odważna Popi może bowiem spełnić wszystkie swoje marzenia, o ile wystarczająco mocno o nich pomyśli. Historia długiej podróży Popi w sposób barwny pokaże dojrzewanie księżniczki, która pozna smak władzy i odpowiedzialności i przekona się o nieuchronności przemijania. Czy będzie gotowa, by stać się Królową? Wyraźną zaletą bajki jest jej ton opowieść stawia całkiem dorosłe pytania i ceniąc intuicję i mądrość dzieci nie boi się właśnie w taki sposób na nie odpowiadać. Taka forma sprawia, że opowieść staje się atrakcyjną propozycją dla całej rodziny. Tym bardziej, że na jej kartach dorośli znajdą wiele wyjątkowo aktualnych pytań i problemów. Spektakl jest adaptacją Bajki o księciu Pipo, o koniu Pipo i księżniczce Popi francuskiego pisarza Pierrea Gripariego. Przedstawienie proponujemy dzieciom od lat 4.

21.12.2019 Godz. 16:00
Bajka o Bajce. Szczęśliwy koniec.
wg HISTORIE DU PRINCE PIPO, DE PIPO LE CHEVAL ET DE LA PRINCESS Pierrea Gripariego w przekładzie Grażyny Szadkowskiej

scenariusz i reżyseria: Ewa Ignaczak
obsada: Ida Bocian, Małgorzata Polakowska, Jakub Grzybek, Bartłomiej Sudak
światło i opracowanie muzyczne: Marzena Chojnowska

Teatr Stajnia Pegaza
Bajka o Bajce. Szczęśliwy koniec to trzecia i ostatnia część historii opowiadającej burzliwe losy księcia Pipo i księżniczki Popi. W spektaklu śledzimy ich podróż po Krainie Do Której Nikt Nigdy Nie Chodzi i wizytę w Bibliotece prowadzonej przez Białego Szczura, gdzie bohaterowie spróbują przeczytać Księgę Swojego Życia. Czy lektura tej Księgi rzeczywiście da im wskazówki i mądrość niezbędną do kontynuacji swoich poszukiwań? Bo dotarcie do swoich ukochanych, których widziało się jedynie we śnie wydaje się zadaniem niemal niemożliwym Wyzwania, z którymi będą musieli się zmierzyć Pipo i Popi pokażą widzom dojrzewanie tych postaci i podkreślą konieczność podejmowania odpowiedzialnych decyzji. Ich historia opowie także o wytrwałości, niezbędnej do osiągania celów. Także w tym przypadku spektakl zada dzieciom całkiem dorosłe pytania i ceniąc ich intuicję, odpowie na nie szczerze i bez infantylnych uproszczeń. Trzecia część historii Pipo i Popi przyniesie również poetyckie wyjaśnienie braku jednoznacznych zakończeń poprzednich części tryptyku.

Bilety: 5 zł

Rezerwacja:
tel. 58 351 15 12
kom. 600 306 634; 600 306 632
teatr@teatrgdyniaglowna.pl
sprzedaż online: http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/

Teatr Gdynia Główna
Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia,
Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1)
www.teatrgdyniaglowna.pl
www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna