Teatr w Blokowisku: Smutek & Melancholia - spektakl o emocjach Teatr w Blokowisku Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Teatr w Blokowisku: Smutek & Melancholia - spektakl o emocjach

SMUTEK & MELANCHOLIA to pozornie prosta opowieść o George'u - ostatnim żółwiu słoniowatym z Galapagos; a w rzeczywistości, niepozbawiony humoru spektakl, dotyczący problemu zdrowia psychicznego młodych ludzi oraz osamotnienia i przemijalności, które są udziałem nas wszystkich.

Według badań Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, aż 44% nastolatków ma objawy depresji, dlatego chcieliśmy wyjść naprzeciw młodym ludziom, jak i dorosłym, którzy dostrzegają problem i potrzebują o nim mówić, myśleć oraz go oswoić.

Inspiracją dla Bonn'a Park'a, autora tekstu, była historia Samotnego Georgea ostatniego żółwia słoniowego, podgatunku żółwi z Galapagos, który wyginął przez działalność człowieka.
Smutek&Melancholia nie jest linearną opowieścią ani dramatem drogi. To raczej opowieść rozsypana, projektowana pod wydarzenie sceniczne: pełne monologów napisanych prozą poetycką, agresywnych strumieni świadomości i potoków słów.

Odejście od klasycznej linii dramaturgicznej i linearnej narracji jest świadomą strategią autora, w której poszukuje on nowego języka mającego na celu wypracować inną niż ludzka perspektywę perspektywę ekokrytyczną, środowiskową, zempatyzowaną. Park tym samym pokazuje jak trudno językiem osiągnięciem ludzkości oddać to, co nieludzkie.

Tekst: Bonn Park
Tłumaczenie: Iwona Dorota Nowacka
Reżyseria: Tomasz Kaczorowski
Obsada: Mikołaj Bańdo
Licencja: Agencja Dramatu i Teatru ADiT

Bilety:
- normalne 25 zł do kupienia na bilety24.pl
- ulgowe 15 zł. Dostępne w kasie przed spektaklem po okazaniu dokumentu upoważniającego do uzyskania zniżki (legitymacja uczniowska, studencka, doktorancka)
Ilość miejsc jest ograniczona.