stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Tak jak rok temu, tak i w tym roku, Scena Muzyczna GAK zaprosi najmłodszych na najlepsze spektakle z wybranych teatrów dziecięcych północnej Polski. W niemal każą niedzielę lipca i sierpnia o godz. 12:00 w Parku Oruńskim w ramach projektu Teatr w samo południe zaprezentowane zostaną przedstawienia Białostockiego Teatru Lalek, Teatru Barnaby, Teatru Qfer oraz Miejskiego Teatru Miniatura.

lis 23

sobota, g. 17:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
sty 13

poniedziałek, g. 12:00, 15:00, 17:00

bilety 80 - 110 zł
Kup bilet
W tegorocznym repertuarze przewidziane są nowości, wcześniej nieprezentowane w Gdańsku, premiery spektakli w ogóle, a także hit z poprzedniego roku Czerwony kapturek Białostockiego Teatru Lalek mówi Piotr Chrzanowski, kierownik Sceny Muzycznej GAK. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, nie trzeba się również wcześniej zapisywać. Organizator będzie stosować się jednak do wszystkich obowiązujących zapisów reżimu sanitarnego.

Park Oruński to nie tylko strefa dorosłych. Widzą o tym doskonale dzieci, które w poprzednim roku tłumnie przychodziły z rodzicami na wydarzenia Teatru w samo południe cyklu niedzielnych spektakli teatralnych, które przeznaczone są dla dzieci i ich rodzin. W tym roku Scena Muzyczna GAK postanowiła ponownie zorganizować wydarzenia, które w tym roku także będą odbywać się w niemal każdą niedzielę lipca i sierpnia o godzinie 12:00. Wyjątek stanowi spektakl kończący wydarzenie, które odbędzie się w sobotę 28 sierpnia 2021 r. Miejsce wydarzeń to niezmiennie Amfiteatr Orana w Parku Oruńskim.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, bez obowiązku wcześniejszej rezerwacji miejsc. Organizatorzy przypominają, że na wydarzeniach obowiązuje zachowywanie odpowiedniej odległości lub zakrywanie ust i nosa. Organizatorami wydarzenia jest Miasto Gdańsk, Gdański Archipelag Kultury, Scena Muzyczna GAK, Miejski Teatr Miniatura. Patroni medialni to Radio Gdańsk, trójmiasto.pl, gdansk.pl oraz portal mojaorunia.pl.

Opis spektaklu: Dawno, dawno temu, w jednym z najodleglejszych królestw, żył sobie rycerz bez konia Tak, tak: rycerz bez konia. Powiecie: Każdy rycerz ma przecież swojego konia! I będzie to poniekąd prawda: tylko że ten akurat nie miał. I bardzo był przez to nieszczęśliwy. Czy koń znajdzie rycerza? Czy rycerz znajdzie konia? Oto jest pytanie Baśń o rycerzu bez konia autorstwa Marty Guśniowskiej, zrealizowana przez Teatr Barnaby, to wartkie i prześmieszne przedstawienie marionetkowe o samotnym rycerzu i samotnym czkającym koniu, którzy szukają się na wzajem. Na swojej drodze spotykają mnóstwo barwnych postaci m.in.: myszo-nietoperza, księżniczkę, czarodzieja, czy nawet strasznego smoka. Spektakl jest realizowany na autorskiej scence, która potrafi zaskoczyć niczym zaczarowany kapelusz, a w role głównych bohaterów wcielają się lalki marionetki. Za animację lalek odpowiedzialny jest Marcin Marzec lalkarz, marionetkarz, który z przymrużeniem oka sprawi, że nie tylko dzieci, ale również dorośli, będą mieli mnóstwo powodów do uśmiechu. (źródło: Teatr Barnaby)