stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Tak jak w poprzednich sezonach, tak i w tym roku, Scena Muzyczna GAK zaprosi najmłodszych do Parku Oruńskiego na wyjątkowe spektakle teatralne. W każą niedzielę lipca i sierpnia o godz. 12:00, w ramach projektu Teatr w samo południe, zaprezentowane zostaną przedstawienia najlepszych teatrów dla dzieci, które przyjadą na Orunię nawet z najodleglejszych krańców Polski. Swoje spektakle pokażą: Teatr Lalek Pinokio z Nowego Sącza, Teatr Mozaika z Poznania oraz Teatr Qfer i Miejski Teatr Miniatura z Gdańska. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, nie trzeba się również wcześniej zapisywać.

mar 12

środa, g. 18:00

bilety 64 - 84 zł
Kup bilet
mar 14

piątek, g. 18:00

bilety 64 - 84 zł
Kup bilet
W tegorocznym repertuarze są wcześniej nieprezentowane w naszym mieście nowosci, premiery spektakli w ogóle, a także hity Teatru Miniatura z poprzedniego roku mówi Piotr Chrzanowski, kierownik Sceny Muzycznej GAK. Park Oruński to przecież nie tylko strefa dla dorosłych. Widzą o tym doskonale dzieci, które w poprzednim roku tłumnie przychodziły z rodzicami na wydarzenia Teatru w samo południe cyklu niedzielnych spektakli teatralnych, które przeznaczone są dla dzieci i ich rodzin. W tym roku Scena Muzyczna GAK postanowiła ponownie zorganizować wydarzenia, które będą odbywać się w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godzinie 12:00. Miejsce spektakli to niezmiennie Amfiteatr Orana w Parku Oruńskim.

Tegoroczny program Amfiteatru Orana otwierają spektakle teatrów, które na Oruni pojawią się po raz pierwszy. Zaczynamy przedstawieniem Kłamstwa kozy (3 lipca) Teatru Lalek Pinokio z Nowego Sącza. Sztuka w humorystyczny sposób pokaże, że kłamstwo ma krótkie nogi, a w życiu nie należy oszukiwać i żerować na cudzej dobroci. 10 lipca obejrzymy za to spektakl Księga muzyki i opowieści. Wędrówki po bliskim wschodzie Teatru Mozaika z Poznania. Na przestawieniu poznamy wielu ciekawych bohaterów, którzy poprowadzą nas przez kulturę odległych miejsc. Przed nami uczta dalekich brzmień i wędrówek wyobraźni obiecują artyści. Trzeci spektakl (17 lipca) to opowieść o czerwonym kapturku, którą znają wszyscy. W tej sztuce Teatru Qfer z Gdańska dowiemy się jednak, skąd popularna sztuka się wzięła i dlaczego czerwony kapturek jest czerwony. Zaś Kruszynka (24 lipca) to spektakl Teatru Lalek Pinokio, który opowiada o cyrkowej słonicy, która odkrywa że prawdziwy sekret przyjaźni polega na wzajemnej pomocy i akceptacji siebie i innych. Lipiec w Amfiteatrze zakończy spektakl Grajmy w zielone (31 lipca) Teatru Mozaika. Spektakl będzie opierać się o wyjątkowe piosenki, wykonywane na żywo przez aż osiem lalkowych postaci. Przedstawienie przypomni dzieciom i dorosłym jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

Sierpień w Amfiteatrze Orana należy do Miejskiego Teatru Miniatura i rozpocznie się spektaklem, który można było oglądać w Parku Oruńskim w zeszłym roku. 7 sierpnia o godzinie 12:00 rozpocznie się przedstawienie Piraci dobrej roboty, czyli sztuka przygotowana z okazji obchodów 425-lecia nieprzerwanego istnienia Biblioteki Gdańskiej. Tydzień później (14 sierpnia) Kierunek Ziemia, gdzie najmłodsi będą uczyć się zachowań, które są w stanie pozytywnie wpływać na przyszłość naszej planety. Przedostatnia niedziela (21 sierpnia) to spektakl Tajemnica kina, czyli pełna humoru adaptacja książki z bestsellerowej serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai Martina Widmarka, którą też mogliśmy oglądać w ubiegłym roku w Amfiteatrze. Ostatni spektakl (28 sierpnia) to absolutna premiera przedstawienie Miniatury Miniatury uchyli rąbka tajemnicy teatru, opowiadając o środkach i formach, jakimi operuje teatr lalkowy.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, bez obowiązku wcześniejszej rezerwacji miejsc. Organizatorami wydarzenia jest Miasto Gdańsk, Gdański Archipelag Kultury, Scena Muzyczna GAK, Miejski Teatr Miniatura.
Patroni medialni to Radio Gdańsk, trójmiasto.pl, gdansk.pl oraz portal mojaorunia.pl.

31.07, GODZ. 12:00 GRAJMY W ZIELONE (TEATR MOZAIKA)
Opis spektaklu: Chcemy grać z dziećmi w zielone, opowiadać im o tym, co zielone i dawać im to, co zielone, czyli żywe, naturalne, nieprzetworzone. Dlaczego? Bo za chwilę nasza planeta będzie głównie w ich rękach. Wierzymy, że trzeba w mądry i jednocześnie zabawny sposób wspierać dzieci w świadomości ekologicznej tak, aby mogły wykształcać w sobie dobre nawyki. Dzięki ciekawej historii, wpisanej w konwencję teatru lalek, sprawimy, że i duzi i mali będą się świetnie bawić, obserwując przygody Wiewióry, Mądrej Sowy i Bobra. A przez lubiane i nośne dla dzieci medium, jakim jest piosenka, podejmiemy ważne dla ekologii kwestie: dbałość o naturę, życie w stylu zero waste, nawyk segregowania śmieci i czuwania nad swoim otoczeniem. Spektakl ma charakter muzyczny i oparty jest o autorskie piosenki Przemka Mazurka, wykonywane na żywo przez aż 8 lalkowych postaci. Piosenki, wokół których zbudowany jest spektakl, zostały skomponowane w taki sposób, aby dzieci chętnie włączały się w śpiew i tym samym na trwałe zapamiętały treści w nich zawarte. Interaktywne koncerty i spektakle muzyczne skierowane są do dzieci, a także całych rodzin. Są doskonałą okazją do uwrażliwiania dzieci na sztukę oraz pogłębienia więzi rodzinnych. Tworząc naturalne środowisko muzyczne i teatralne dla dzieci, wspieramy ich rozwój, a podróż, którą przebędziemy, otworzy wiele nowych horyzontów. (opis spektaklu: Teatr Mozaika)