stat
Impreza już się odbyła
Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Teatr na Plaży we współpracy z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych zaprasza na cykl teatralno - filmowy pt. TEATROTEKA.

lis 8-10

piątek - niedziela, g. 16:00

Wstęp wolny
Teatroteka to nowy etap w myśleniu o ekranizacjach teatralnych, tak w kontekście artystycznym, jak i realizacyjnym. Ekranizacje tworzone przez młodych, często debiutujących  twórców, przy wsparciu technologii i infrastruktury filmowej, pozwalają na realizację ciekawych, nowatorskich utworów. Projektowi od samego początku przyświeca również cel jego szerokiej dystrybucji i dostępności.

DZIEŃ DOBRY, WSZYSCY UMRZEMY

Sztuka o poszukiwaniu tożsamości i o tym jak bardzo nie potrafimy się ze sobą komunikować. Autorka wspomina, że inspirowała się m.in. cyberpunkiem, grami komputerowymi, klimatami z filmów futurystycznych. Jej sztuka to futurystyczna baśń, a jednocześnie trochę komiks z elementami satyry społecznej. A wszystko zaczyna się, jak w realistycznym irlandzkim dramacie, w którym trochę dziwni, samotni i nieszczęśliwi ludzie spotykają się jak zawsze w tym samym barze o nazwie "Szklana Pogoda". Dopiero później dowiadujemy się, że jest 2040 rok, a bohaterami tej dziwnej opowieści są ludzie żyjący poza istniejącym systemem. Niektórzy nie chcą być jego częścią, inni po prostu nie umieją w nim żyć. Każdy z nich ma do opowiedzenia swoją historię, a razem uczestniczyć mają w zapowiedzianym, a może tylko przeczuwanym - końcu świata.
  
Występują:
Katarzyna Herman (Kobieta),
Krzysztof Stroiński (Stary Pisarz),
Jacek Beler (Człowiek Torba),
Rafał Rutkowski (Człowiek Kamera),
Piotr Żurawski (Barman),
Marta Nieradkiewicz (Kelnerka),
Tomasz Sapryk (Taksówkarz),
Sławomir Grzymkowski (Profesor Magdziak),
Marieta Żukowska (Malarka),
Rafał Maćkowiak (Abrakadabra).

AUTOR TEKSTU: Agnieszka Wolny-Hamkało,
REŻYSERIA: Joanna Kaczmarek,
ZDJĘCIA: Paweł Dyllus P.S.C.,
MUZYKA: Irina Blokhina,
SCENORGRAFIA: Ewa Gdowiok,
KOSTIUMY: Wioletta Uliasz,
MONTAŻ: Jan Kidawa Błoński jr,
DŹWIĘK: Aleksandra Pniak, Agata Chodyra,
KIEROWNICTWO PRODUKCJI: Paweł Mantorski,
KONSULTACJA PROGRAMOWA: Zenon Butkiewicz,
REDAKTOR PROWADZĄCY: Krzysztof Domagalik,
OPIEKA ARTYSTYCZNA: Maciej Wojtyszko,     
PRODUCENT: Włodzimierz Niderhaus.
ROK PRODUKCJI: 2016

JOANNA KACZMAREK
REŻYSER
Reżyserka i scenarzystka, absolwentka Reżyserii Filmowej na Wydziale Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego, Uniwersytetu Śląskiego Katowicach. Studiowała również Wiedzę o Teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie. Zrealizowane przez nią podczas studiów na WRiTv krótkometrażowe etiudy fabularnych (m.in. "Mężczyźni wolą blondynki", "Nie wiem") pokazywane były na wielu festiwalach w Polsce i za granicą. Autorka filmów dokumentalnych m.in.: "Gośka gola!" (Studio Munka); "Kumple" (SF Kronika). Autora scenariuszy do seriali telewizyjnych. Obecnie pracuje nad dewelopmentem swojego pełnometrażowego debiutu fabularnego.

AGNIESZKA WOLNY-HAMKAŁO
AUTOR
Pisarka urodzona w 1979 we Wrocławiu. Opublikowała powieści "41 utonięć" (Iskry 2015) i "Zaćmienie" (Czarne 2013), tom szkiców "Inicjał z offu" (Iskry 2013) oraz osiem tomów poezji: "Mocno poszukiwana" (1999), "Lonty" (2001), "Gospel" (2004), "Ani mi się śni" (2005), "Spamy miłosne" (2007), "nikon i leica" (2010), "Borderline" (2013), "Występy gościnne" (2014). Jest także autorką dwóch książek dla dzieci: "Nochal czarodziej" (2007) (il. Antoni Wajda), "Rzecz o tym, jak paw wpadł w staw" (2011) (il. Józef Wilkoń) oraz redaktorką pięciu antologii opowiadań: "Projekt Mężczyzna" (2009), "ORWO" (2011), "Siedem grzechów głównych" (2012), "Transgresje" (2014), "Opowiadanie" (3/2016). Napisała trzy sztuki teatralne: "Dzień dobry wszyscy umrzemy" ("Dialog", październik 2015), "Post" i "Muł". Czytanie w reżyserii Małgorzaty Siudy odbyło się w marcu 2015 w Teatrze Polskim we Wrocławiu. W listopadzie 2016 Joanna Kaczmarek wyreżyserowała "Dzień dobry wszyscy umrzemy" (teatr telewizji) w ramach cyklu Teatroteka. W ekranizacji wystąpili m.in. Krzysztof Stroiński, Rafał Maćkowiak, Katarzyna Herman. Czytanie adaptacji dramaturgicznej "41 utonięć" odbyło się na deskach Teatru Polskiego w reżyserii Radosława Rychcika w lutym 2016 i w reżyserii Martyny Majewskiej w Teatrze Dramatycznym w Opolu (grudzień 2016). Prowadziła programy poświęcone książkom w TVP1 (Hurtownia książek 2009-2011) i w TVP Kultura (2008). W latach 2013 - 2014 była wicenaczelną literackiego miesięcznika "Chimera". Kuratorka programowa Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, redaktorka Laboratorium Opowieści. Felietonistka "Gazety Wyborczej" i "Przeglądu". W pismach i katalogach publikuje teksty o sztuce współczesnej. Autorka performance wystawianych m.in. w CSW, łódzkiej galerii Manhattan, wrocławskiej galerii Entropia, bydgoskim "Mózgu", czy Muzeum Pana Tadeusza ("Test Turinga"). Ostatnio wydawnictwo Hokus-Pokus opublikowało jej książkę "Nikt nas nie upomni" (il. Ilona Błaut). W lutym ukaże się tom wierszy "Panama smile" (WBPiCAK).