stat
Impreza już się odbyła

Teatroterapia bez tajemnic - warsztaty

Zapraszamy nauczycieli, pedagogów, osoby pracujące z dziećmi na warsztaty z teatroterapii!

DZIEŃ I
Celem dnia pierwszego jest przełamanie barier grupy i swoich wewnętrznych, kształtowanie współpracy, poznanie swoich ograniczeń i praca nad nimi podczas zajęć, co w efekcie przełoży się w przyszłości na efektywniejszą pracę z różnorodnymi grupami. Uczestnicy poznają narzędzia do pracy z grupą, by przełamywać ich bariery dotyku, nieśmiałości. Nauczą się jak pracować narzędziami, by efektywniej motywować do pracy i wydobywać potencjał u innych. Każda z osób biorąca udział w warsztacie nauczy się jak tworzyć spektakle i etiudy symboliczne oraz jak dopasowywać obrazy sceniczne do możliwości osób również z niepełnosprawnościami, by pokazywać ich potencjał, a nie deficyty.

Wprowadzenie w tematykę teatroterapii i narzędzi pomocnych do tworzenia etiud i spektakli teatralnych z różnymi grupami, z uwzględnieniem osób z różnymi niepełnosprawnościami.
-Rozgrzewka teatralna
-Ćwiczenia integracyjne oraz przełamujące barierę dotyku i nieśmiałości
-Warsztat dykcyjny i emisja głosu (podstawowe narzędzia do pracy) -Praca nad tekstem poetyckim i prozatorskim (budowanie przestrzeni teatralnej, obrazów scenicznych oraz postaci teatralnej) -Nauka wyrażania emocji,
-Improwizacja,
-Tworzenie obrazów scenicznych,
-Rekwizyt teatralny- wielofunkcyjność rekwizytu- ćwiczenia z przedmiotem,
-Praca nad sobą- głos i ciało,
-Praca nad ekspresją, plastyką ciała i gestem scenicznym, przełamywanie nieśmiałości,
-Kształtowanie współpracy w grupie,
-Praca nad wyobraźnią, kreatywnością i koncentracją (ćwiczenia),
-Dobór repertuaru pod umiejętności aktora

DZIEŃ II
Celem warsztatów tego dnia jest przygotowanie kursantów do umiejętnego korzystania z metod dramowych w pracy z drugim człowiekiem, a przede wszystkim w eliminacji problemów zauważalnych w obszarze: umiejętności interpersonalnych, labilności emocjonalnej, współpracy w grupie, nieśmiałości, barierach dotyku, umiejętności rozwiązywania konfliktów i sytuacji trudnych .

Omówimy metody dramowe do pracy z grupą.
- Trening przełamujący barierę nieśmiałości i dotyku poprzez pracę z ciałem i muzyką,
-Metodę pracy z przedmiotem w celu pobudzania kreatywności oraz współpracy w grupie (stymulatory)
-Ćwiczenia wchodzenia w rolę jako narzędzie pomocne w rozwiązywaniu problemów trudnych bez ponoszenia realnych konsekwencji- teatr obrazu
-Narzędzia teatralne pomocne w tworzeniu spektakli edukacyjnych - stosowane w rozwiązywaniu napotkanych trudności w relacji "Ja", "Ty",- Teatr interaktywny.
-Wzmacnianie umiejętności komunikacji.

PROWADZĄCY
mgr Łukasz Gnioch

Pedagog, terapeuta, politolog, ekonomista społeczny, instruktor teatralny, trener. Obecnie student psychologii (specjalność: psychologia kliniczna) na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Poznaniu (ostatni semestr). Członek Poznańskiego Stowarzyszenia Animatorów Kultury. Absolwent letniej szkoły aktorskiej PAPA. Ukończyłem wiele kursów i warsztatów z dramy podstawowej i zaawansowanej oraz w zakresie stosowania narzędzi teatralnych w pracy z różnorodnymi grupami oraz inne terapeutyczne szkolenia: muzykoterapia, terapia schematów, uzależnienia. Pasjonat teatru i pracy ze słowem (recytacja). Wieloletni kierownik artystyczny czterech grup teatralnych. Laureat licznych przeglądów teatralnych i recytatorskich, zarówno jako uczestnik, jak i instruktor, wielokrotny juror Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Od 15 lat pracuję narzędziami teatralnymi z młodzieżą, dorosłymi i osobami w wieku senioralnym z różnymi dysfunkcjami. Od 2011r. prowadzę liczne szkolenia i warsztaty dla terapeutów, pedagogów, psychologów oraz nauczycieli na terenie całej Polski z zakresu teatroterapii i metod dramowych w pracy z grupą, a także szkolenia dla kadry kierowniczej. Wykonuję projekty teatralne dla dzieci, dorosłych oraz osób w wieku senioralnym, a także dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym: osoby chorujące psychicznie, niepełnosprawne intelektualnie ( również spektakl międzypokoleniowe i integracyjne) przy Domu Kultury "Krąg" w Poznaniu. Prowadzę zajęcia choreoterapeutyczne dla dorosłych osób z zespołem Downa przy Stowarzyszeniu "Na Tak".

DATA: 23-24.11.2019
GODZINY: 9:00 - 18:00 (w tym godzinna przerwa obiadowa)

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    500 zł
KOSZT: 500 zł ( w cenie dwa dni (16h) warsztatów, obiad, bufet kawowy)

Po zakończonych warsztatach uczestnicy otrzymają certyfikat.

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona! Gwarancją rezerwacji miejsca jest dokonanie wpłaty na poniższy nr konta.

NR RACHUNKU BANKOWEGO:
Santander Bank Polska SA
63 1090 1098 0000 0001 0259 7281

Istnieje możliwości wystawienia faktury.

ZAPISY: event@ateneum.edu.pl