Jak wykorzystać nowe technologie w edukacji przyszłości? W jaki sposób mogą one wspierać pracę innowacyjnego nauczyciela? Jak utworzyć Akademię Dobrej Edukacji - innowacyjną szkołę przyszłości? Na te i inne pytania eksperci i praktycy edukacji będą odpowiadać w trakcie konferencji TECHNIKI DOBREJ EDUKACJI, współorganizowanej przez Stowarzyszenie Dobra Edukacja, Uniwersytet Gdański oraz Polsko-Japońską Wyższą Szkołę Technik Komputerowych.
Konferencja odbędzie się w dniach 19-20 sierpnia 2014 na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego.
Konferencja TECHNIKI DOBREJ EDUKACJI adresowana jest przede wszystkim do tych, którzy chcą współtworzyć sposób organizacji pracy szkoły przyszłości lub mają ofertę, która może istotnie pomóc w zmianie sposobu organizacji edukacji. Adresowana jest do nauczycieli, pracowników akademickich i wszystkich innych osób zainteresowanych tworzeniem szkoły przyszłości.
Prelegentami są naukowcy i nauczyciele, którzy współpracują od dwóch lat ze Stowarzyszeniem Dobra Edukacja przy tworzeniu Programu Dobrej Edukacji, między innymi z Instytutu Badań Edukacyjnych oraz z Uniwersytetu Gdańskiego.
Organizatorzy zamierzają poddać dyskusji, jakiego rodzaju elektroniczne materiały edukacyjne i rozwiązania technologiczne mogą być najbardziej przydatne w procesie edukacji spersonalizowanej i w jaki sposób może się przez to zmieniać organizacja pracy szkół. Zakładają, że to pierwsze spotkanie będzie cyklicznie kontynuowane w kolejnych latach.
Część plenarna konferencji TECHNIKI DOBREJ EDUKACJI, zatytułowana Technologie pomocą w personalizacji edukacji, planowana na 20 sierpnia 2014, w godzinach 11-13.30, jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych. W jej trakcie ekspert z Ośrodka Rozwoju Edukacji przedstawi koncepcję rozwoju e-podręczników. Zaprezentują się także przedstawiciele firm oferujących innowacyjne elektroniczne narzędzia edukacyjne. Między innymi prezentowana będzie interaktywna wersja rządowego Naszego Elementarza przygotowana przez firmę Learnetic.
Konferencja objęta została honorowymi patronatami: Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, Ośrodka Rozwoju Edukacji i Instytutu Badań Edukacyjnych. Patronaty medialne sprawują: Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki i portal Edukacja Internet Dialog.
Więcej informacji znaleźć można na stronie konferencji:
technikidobrejedukacji.blogspot.com