stat
Impreza już się odbyła

Technologia Maszyn i Automatyzacja Produkcji w Dobie Społeczeństwa Informacyjnego

paź 2

środa, g. 10:00

Online
Wstęp wolny
paź 19

sobota, g. 16:00

bilety 29,90 zł
przedsprzedaż 19,90-27,90 zł

Katedra Technologii Maszyn i Automatyzacji Produkcji Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej  organizuje dwudniową I Jubileuszową Konferencję pod hasłem „Technologia Maszyn i Automatyzacja Produkcji w Dobie Społeczeństwa Informacyjnego”. Otwarcie konferencji, upamiętniającej 60 lat istnienia Wydziału Mechanicznego, odbędzie się 1 czerwca br. o godz. 10.00 w Auli Gmachu Głównego PG. Drugi dzień obrad rozpocznie się o 10.45 w hotelu Merkury w Gdańsku.


Ze względu na jubileuszowy aspekt Konferencji przewidziana jest specjalnie przygotowana prezentacja Katedry Technologii Maszyn i Automatyzacji Produkcji obrazująca jej działalność na przestrzeni 60 lat istnienia. Ponadto organizatorzy przedsięwzięcia zaplanowali omówienie postępów i osiągnięć w zakresie technologii maszyn, inżynierii i automatyzacji produkcji partnerskich Katedr w Polsce i za granicą.


Uczestnicy Konferencji, wśród których znajdzie się około 100 specjalistów z całej Europy, podejmą dyskusję w formie sesji panelowej, na temat obecnych problemów kształcenia akademickiego dotyczących przedmiotów z zakresu technologii maszyn, inżynierii produkcji oraz automatyzacji. Konferencja będzie także okazją do wymiany doświadczeń i planowania wspólnych przedsięwzięć projektowych i badawczych oraz do nawiązania nowych kontaktów.


W prężnie rozwijających się sektorach gospodarczo- przemysłowych coraz większą, a wręcz nieocenioną rolę odgrywają nowoczesne technologie, innowacyjne rozwiązania maszynowe oraz sukcesywna automatyzacja produkcji. Niezaprzeczalny jest fakt, że to właśnie specjalnie opracowane metody projektowania i konstruowania różnego typu maszyn oraz przygotowanie konstruktorskie oparte na znajomości nowoczesnych technik wytwarzania i projektowania są motorem postępu i rozwoju szeroko rozumianego społeczeństwa. Doba tzw. społeczeństwa informacyjnego, w którą coraz pewniej wkraczamy powoduje m.in., że proces produkcji staje się coraz szybszy i coraz bardziej zautomatyzowany. Nie bez znaczenia jest tutaj postęp techniki informatycznej i telekomunikacyjnej, który sprawia, że nasze otoczenie podlega ogromnym, niekiedy rewolucyjnym zmianom – przenosimy się przecież z ery industrialnej do społeczeństwa informacyjnego. Otoczenie gospodarcze, powinno zatem zmierzać ku temu, aby możliwości techniczne szybko przekładały się na konkretne rozwiązania użytkowe.


Patronat nad konferencją objął Komitet Budowy Maszyn Polskiej Akademii Nauk (Sekcja Podstaw Technologii) oraz Ministerstwo Nauki i Informatyzacji.


 Konferencji odbywać się będzie w języku angielskim.