stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Tenis Stołowy na Molo

4 czerwca, w niedzielę, zapraszamy do Sopotu na rekreacyjny turniej tenisa stołowego na świeżym powietrzu, rozgrywany na skwerze Kuracyjnym. Ideą wydarzenia jest popularyzacja gry w tenisa stołowego. Początek o godz. 11:00. Wstęp wolny.

paź 12

czwartek, g. 17:30

Gdańsk Główny, plac przy dworcu PKS
Udział wezmą tenisiści stołowi czołowych klubów województwa pomorskiego. Gry w tenisa stołowego będzie mógł spróbować każdy, niezależnie od poziomu zaawansowania.

Zaplanowaliśmy wiele atrakcji. Gry będą rozgrywane na czterech stołach. Z pewnością ciekawostką będzie gra z automatem, który wyrzuca nam piłki, a także możliwość rozegrania seta lub kilku z zawodnikiem - mówi Józef Kamiński, organizator wydarzenia w ramienia sopockiego MOSiR-u.

Wśród zawodników będą medaliści mistrzostw Polski i Europy, uczestnicy rozgrywek w kategoriach młodzieżowych i seniorskich. Gwiazdami imprezy będą zawodnicy KS AZS AWFiS Gdańsk, medaliści ubiegłorocznej rywalizacji męskiej superligi.

To druga edycja, którą przygotowaliśmy z naszymi partnerami. Pierwsza miała miejsce rok temu i okazała się frekwencyjnym "strzałem w dziesiątkę". Przez imprezę przewinęło się ponad pół tysiąca osób! W naszym wydarzeniu najważniejsza jest zabawa, a nie sportowy wyczyn - mówi Jarosław Przyborowski z Akademii Tenisa Stołowego Małe Trójmiasto, współorganizator imprezy.

Program:


11:00 - otwarcie i powitanie gości

11:10 - prezentacja UKS Skoczek

11:20 - gry i zabawy ruchowe z wykorzystaniem rakietek i piłeczek dla każdego, konkursy dotyczące tenisa stołowego "Gramy w króla"

12:20 - pokaz treningu dzieci i młodzieży, gra z "robotem"

13:20 - gry publiczności z zawodnikami

12:00-15:00 - turniej dla dzieci 11-18 lat rakietkami ttx

15:00 - zakończenie imprezy.

Głównym organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie, przy współpracy z Pomorskim Związkiem Tenisa Stołowego i klubami: Akademia Tenisa Stołowego Małe Trójmiasto, AZS AWFiS Gdańsk, MRKS Gdańsk i UKS Skoczek Sopot.