Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Teściowe wiecznie żywe

Spektakl

spektakl teatralny spektakl muzyczny
kasy:
58 321-82-83
data premiery:
11 kwietnia 2024
1.0
5 ocen
Oceniasz 5/10
Teściowe wiecznie żywe to sztuka przygotowywana specjalnie na 15-lecie Teatru Kamienica wybrana jeszcze przez Założyciela i Dyrektora Kamienicy - śp. Emiliana Kamińskiego. Jakub Zindulka z lekkością i ciepłem analizuje skomplikowane relacje miłosno-rodzinne i z iście czeskim humorem zadaje pytania o sprawy najważniejsze. A to wszystko podane w formie komedii muzycznej w mistrzowskiej reżyserii Olafa Lubaszenki. Widzimy się na spektaklu!

Teściowe wiecznie żywe - Teatr Kamienica

TEŚCIOWE WIECZNIE ŻYWE

Jak tu budować wspólne gniazdo, kiedy nadopiekuńcze mamuśki nie pozwalają dorosnąć i patrzą krytycznym okiem na każdy ruch młodych?

Jindra i Karel (w tych rolach Katarzyna Ucherska i Jakub Józefowicz) pozornie mają wszystko, czego potrzeba do rozpoczęcia szczęśliwego życia - własny kąt, stabilizację i przede wszystkim wielką miłość. Nie wszystko jednak zgadza się ze scenariuszami, które rozpisały im mamy - hipiska i wolny duch Gene Sedláková (Izabela Dąbrowska/Justyna Sieńczyłło) oraz wzięta prosto z Dynastii bezwzględna bizneswoman Karla Králová (Ewa Gawryluk). Pozornie są różne jak ogień i woda, ale łączy je skłonność do projektowania własnych - jakże odmiennych - oczekiwań na młodą parę.

W końcu dziecko zawsze pozostaje dzieckiem, prawda? Dorosnąć jednak będą musiały... same teściowe, które bez wątpienia czeka ostateczna lekcja odpuszczania. Przywykłe do pociągania za sznurki, Gene i Karla w wyniku absurdalnego zbiegu okoliczności będą musiały zaufać swoim dzieciom. Czy pokonają dzielące je różnice i nauczą się akceptować wybory Jindry i Karela?

"Teściowe wiecznie żywe" to sztuka przygotowywana specjalnie na 15-lecie Teatru Kamienica wybrana jeszcze przez Założyciela i Dyrektora Kamienicy - śp. Emiliana Kamińskiego. Jakub Zindulka z lekkością i ciepłem analizuje skomplikowane relacje miłosno-rodzinne i z iście czeskim humorem zadaje pytania o sprawy najważniejsze. A to wszystko podane w formie komedii "lekko" muzycznej w mistrzowskiej reżyserii Olafa Lubaszenki.

PREMIERA już 11 kwietnia 2024!

TWÓRCY
Autor:

Jakub Zindulka

Reżyseria:
Olaf Lubaszenko
Tytuł oryginału: "Tchýnĕ na zbití"
Tłumaczenie: Jan Węglowski

Scenografia i kostiumy: Anna Rudzińska
Muzyka i aranżacje:
Charakteryzacja:
Reżyseria dźwięku: Łukasz Faliński
Reżyseria światła: Filip Żygałło
Zdjęcia: Rafał Latoszek
Kierownik produkcji: Karolina Mieteń
alert Treść tworzona na podstawie materiałów prasowych organizatora alert Portal trojmiasto.pl nie odpowida za zmiany w obsadzie spektaklu. Aktualna obsada na stronie organizatora.