The Cassino / Gentleman Wydział Remontowy Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

The Cassino / Gentleman

The Cassino i Gentleman już 24 października w Wydziale Remontowym!

w każdą niedzielę (od 16.08 do 23.08.2020), g. 18:00 - 22:00

w każdy wtorek (od 18.08 do 31.12.2020), g. 20:00

Gdynia,
Zespół The Cassino powstał w 2013 roku w Braniewie. Swoje pierwsze kroki stawiali w starym wojskowym kasynie, od którego (jak nietrudno się domyślić) wzięli swoją nazwę. Wtedy jeszcze jako duet, Piotr Dawidek (perkusja) i Hubert Wiśniewski (gitara) stworzyli swój pierwszy materiał koncertowy. Dopiero po 3 latach ich muzyka ujrzała światło dzienne, dzięki czemu zespół wygrał kilka lokalnych festiwali dla młodych twórców. Również w 2016 wzięli udział w 11 edycji popularnego programu Must Be The Music, po którym zebrali bardzo dobre recenzje. W 2017 wraz z basistą Jackiem Łączyńskim wydali debiutancką EP "The Cassino" w całości po angielsku. Kilka miesięcy później jego miejsce zajął jednak Michał Badecki, którego obecność ostatecznie zamknęła skład zespołu. EP-ka "Zima", której premiera miała miejsce na tegorocznym poznańskim Spring Breaku-u, jest ich pierwszym podejściem do twórczości w ojczystym języku.

blues - koncerty w Trójmieście


Z ważniejszych wydarzeń w dotychczasowej karierze The Cassino warto odnotować, że wystąpili w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w ramach konkursu "Start NaGranie". Po zwycięstwie w koncercie półfinałowym zespół został zaproszony przez Tomasza Żądę do audycji "Trójka żąda debiutów". Trio wystąpiło również na dwóch koncertach Męskiego Grania 2019.

Muzykę The Cassino ciężko jednoznacznie zaszufladkować. Rock miesza się tu bluesem i funkiem, i choć słychać wyraźne inspiracje zespołami wyspiarskiego indie rocka, The Cassino zachowuje swój indywidualny charakter - stawiając na emocje i szczerości, których sporo znajdziemy w tekstach Huberta Wiśniewskiego.

The Cassino - Nie w tym Mieście
https://www.youtube.com/watch?v=Bv2YzZVYq2g

The Cassino - Zima
https://www.youtube.com/watch?v=rwMlnkS5laI

---
Gentleman! istnieje od 2007 i choć ktoś określił ich niedawno mianem weteranów trójmiejskiej sceny alt/indie Jason, Janos, Prokop i Piotr wciąż czują się młodo. Po zmianie na wokalu, po długich wakacjach, po zakupie nowego sprzętu, po burzliwych dyskusjach i długich spacerach, panowie głęboko odetchnęli i zaczęli tworzyć nowe numery. Wystąpili na Openerze, dwukrotnie w Węgorzewie, w Jarocinie, na żywo w trójkowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej i na 150 innych koncertach w całym kraju. Wydali dwa LP ale teraz chcą wydawać wyłącznie EPki. Jedna z nich będzie gotowa jeszcze w tym roku.

Gentleman! - Grindadrap
https://www.youtube.com/watch?v=x8DD3HZsaZI

Gentleman! - SAMOLOTY
https://www.youtube.com/watch?v=76yHTdhdEBg

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    30 zł
  • Przedsprzedaż
    20 zł