stat
Impreza już się odbyła

The Doorsz

"the Doorsz"  to trójmiejski hołd dla klasyki blues-rockowego zespołu "the Doors" z przełomu lat 60-tych i 70-tych. Ten zespół powstał w 2014 r. po powrocie do Polski glennSKii'ego po jego trzyletnim okresie w Azji i Kalifornii. Począwszy od 2014 r. zespół wykonuje około 18 utworów the Doors, umiejętnie improwizując w podobnie blues-rockowym stylu zespołu. Wszyscy z pięciu członków są profesjonalnymi muzykami z wieloletnim doświadczeniem. scenicznym, studyjnym i na scenie "jam sessions". 

glennSKii Meyer (USA) - Wokal  (FreeQ ButiQ, Southern Brothers, Blenders, Funk Motor, Groovekojad, Monkey Funks, Jazz Nojz BreakSystem, One Night Stand, mC glennSKii)Wokalista/rapper, producent, MC, autor tekstów. Zdobywca nagrody "Fryderyk", Polish Dance Awards i nominacji do "Paszportu Polityki", 2 złote płyty i 1 platynowa. Wystąpił na wielu koncertach i festiwalach w Polsce i za granicą, n.p.: RMF Inwazja Mocy, Przystanek Woodstock, Węgorzewo, Marlboro Sound Race, European Capital of Culture - Copenhagen, Red Bull - Austria, Converse Tour Vietnam. Współpraca: Liroy, Reni Jusis, Yaro, Kayah, Jarek Śmietana, Leszek Możdżer, Mikołaj Trzaska, Jacek Olter, Irek Wojtczak, Łąki Łan. 

blues / soul - koncerty w Trójmieście


Krzysztof Stachura - Gitara (Logophonic, Formy Planet, Nieznany Wykonawca, Band_A, Bielizna) Gitarzysta, kompozytor i aranżer. Współpraca: Bielizna, Blenders, Makowiecki Band, Łyczacza,Tymon Tymański, Olo Walicki, Przemek Dyakowski. Nagrody: m.in. Mazurskim Turnieju Muzycznym. Wystąpił m.in. na: Top Trendy, Festiwal w Opolu, Ostróda Reggae Festiwal, Open'er, Seven Festival, Piknik Country. 

Maciej Szkudlarek - Bas  (Why Bother?, Lastryko, Logophonic) Basista, gitarzysta, producent, animator kultury. Występował  na Heineken Open'er, Ostróda Reggae Festiwal i wielu innych.

Grzegorz "Kura" Kurowski - Klawisze  (Live Acoustic Sound, Spark, Rebel6) - W młodości szlify muzyczne zdobywał w klasie fortepianu i organów w Szkole Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku. Od lat porusza się w stylistyce rock, funk, blues, latino. Od dłuższego czasu z powodzeniem udziela się jako klawiszowiec w różnego rodzaju tribute bandach.

Michał Młyniec - Perkusja  (St. John) Perkusista i basista. Współpraca: Blenders, Deluxe Tribute Band, Makowiecki Band, The Shipyard, Sautrus. Wystąpił m.in. w Męskim Graniu 2014. Piosenki jego zespołu The Shipyard są grane w rozgłośniach radiowych w całej Polsce, zagrał mnóstwo koncertów w kraju i zagranicą. Uczestniczy w ok.10 zespołach typu tribute band.

Przeczytaj także