The Lighthouse - Premiera w Kameralnym Kino Kameralne Cafe Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

The Lighthouse - Premiera w Kameralnym

Jedna z największych perełek kina arthouse'owego tego roku  - okrzyknięty odkryciem i najlepszym filmem ostatniego Festiwalu Filmowego w Cannes  film "LIGHTHOUSE"

Pokazy premierowe w Kino Kameralne Cafe!

"LIGHTHOUSE" w reżyserii Roberta Eggersa, wizjonerskiego twórcy "The Witch" (2015), to hipnotyczna opowieść o dwóch latarnikach na odległej i tajemniczej wyspie Nowej Anglii w latach 90-tych XIX wieku. Film debiutował na festiwalu w Cannes, gdzie natychmiast został okrzyknięty arcydziełem i zdobył nagrodę FIPRESCI (Międzynarodowa Federacja Krytyków Filmowych).


Dwóch latarników przebywa przez cztery tygodnie na odosobnionej wyspie. Młodszego Ephraima Winslowa zaczynają prześladować syreny, jednooka mewa, a zachowanie drugiego latarnika doprowadza go do szału. Starszy Thomas Wake natomiast zdaje się skrywać sekret, który budzi ciekawość i zazdrość młodszego. Między mężczyznami rośnie coraz większe napięcie, które prowadzi do mrożących krew w żyłach konsekwencji.

W role latarników wcielają się Willem Dafoe i Robert Pattinson, dwaj genialni aktorzy różnego pokolenia, którzy dają popis sztuki aktorskiej. W uzasadnieniu werdyktu w Cannes jeden z jurorów nazwał występy Willema Dafoe i Roberta Pattinsona ,,najlepszymi w karierze".

Oprócz genialnego aktorstwa krytycy podkreślają również mistrzostwo udźwiękowienia oraz nakręcony na czarno-białej taśmie 35mm obraz. Podczas wręczenia nagrody FIPRESCI "LIGHTHOUSE" nazwano surowym dziełem sztuki, nakręconym w pięknych czarno-białych zdjęciach i napędzane dźwiękowym pejzażem.

Informacje o filmie:
Reżyseria: Robert Eggers
Scenariusz: Max Eggers, Robert Eggers
Obsada: Willem Dafoe, Robert Pattinson

Rezerwacje: tel. 58 690 70 75 lub bilety@kinokameralnecafe.pl 
Sprzedaż internetowa:

https://biletyna.pl/film/The-Lighthouse