The Q Blues Club Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

The Q

pop

The Q to konstelacja utworzona wokół jednego z liderów trójmiejskiej sceny - Macieja Łyszkiewicza. Zespół powstał w lutym 2018 roku i po kilku personalnych roszadach, od 2020 roku pracuje nad całkowicie autorskim, premierowym materiałem, który ukaże się lada dzień nakładem sopockiej wytwórni Soliton. Na debiutanckiej płycie zatytuowanej "Zostań i bądź" znalazło się 11 kompozycji Łyszkiewicza do tekstów m.in. Katarzyny Goleckiej, Andrzeja Ballo i Małgorzaty Wardy.

Maciej Łyszkiewicz zebrał pod szyldem The Q gdyńskich muzyków, nie związanych wcześniej z jego projektami No Limits, Łyczacza, czy Leszcze. Na nadchodzącej płycie "Zostań i bądź" na gitarze basowej gra Maciej Warda (ex-Farba oraz Big Jack Band Jacka Siciarka), a na perkusji Sławek Dumański (John Leysner Group). To podstawowy skład zespołu, który zaprasza do współpracy innych muzyków, a są nimi obecnie Krzysztof Puma Piasecki (jeden z najlepszych polskich gitarzystów), Darek Herbasz i Marcin Janek - czołowi saksofoniści trójmiejskiej sceny jazzowej. Osobną wartością The Q są wokalistki, które zespół zaprosił na płytę i gości na koncertach. Są to Julita Zielińska (rozpoznawalny timbre, nienaganna technika, nauczycielka wokalu na słynnych warsztatach w Muzycznej Owczarni) Kasia Golecka (obdarzona wielką wrażliwością i wspaniałą barwą wychowanka Krystyny Stańko), Aga Brenzak (rozchwytywana trójmiejska wokalistka i aktorka teatralna z sukcesami), Kasia Puma Piasecka (wokalista - perfekcjonistka, wykładowczyni na katowickim wydziale jazzu) oraz Urszula Dudziak - wokalny dynamit i jedna z najwspanialszych muzycznych osobowości w Polsce.

pop - koncerty w Trójmieście


Muzyka The Q to spojrzenie w kierunku tego co najlepsze w muzyce rozrywkowej ubiegłych dekadach (Bruce Hornsby, Steely Dan, The Crusaders itp), ale przez pryzmat czasów obecnych (Jamiroquai, Daft Punk, Robert Glasper, Mac Miller itp.). Okazuje się, że takie połączenie jazzu, soulu i popu ujmuje słuchaczy - grono fanów zespołu wciąż rośnie, a ich koncerty to czas muzycznych uniesień i wzruszeń. Pierwsza płyta zespołu, zatytułowana "Zostań i bądź" jest już nagrana i ukaże się w styczniu 2023 roku.